Європі терміново необхідно вживати подальших заходів, щоб компенсувати вплив тарифів на імпорт, введених адміністрацією Трампа, зазначив в інтерв'ю німецькій газеті генеральний директор сталеливарної компанії ArcelorMittal Лакшмі Міттал. Про це пише Reuters.
Єврокомісія в даний час переглядає свої «захисні» заходи, спрямовані на обмеження імпорту сталі через введення Вашингтоном 25%-вих тарифів, які фактично закрили ринок США.
«ЄС оголосив про захисні заходи, але вони не були ефективними, – сказав Лакшмі Міттал. – Терміново потрібні подальші заходи, враховуючи, що Трамп запровадив тарифи на імпорт всієї сталі в Сполучені Штати».
За словами сталеливарних компаній, по всій Європі сталеливарна промисловість бореться зі скороченням попиту і зростаючою пропозицією, оскільки поставки в США стали неможливими.
Міттал сказав, що імпорт сталі в Євросоюз збільшився з 30% до 40% з 2017 року.
Він вважає, що Єврокомісія зараз не повинна послаблювати тарифний захист для сталеливарної промисловості.
«З 1 липня імпорт в ЄС може збільшитися на 5%, але насправді нам потрібно 20%-ве скорочення, щоб повернутися до рівнів 2017 року», – сказав Міттал.
Він висловив стурбованість ситуацією з європейським ринком сталі, заявивши, що торговий конфлікт між США і Китаєм також завдає шкоди Європі.
Він також вказав на зростаючу напруженість в торгових відносинах між Сполученими Штатами і Європою, ослаблення економіки в Китаї та невизначеність Brexit.
Міттал сказав, що в сталеливарній промисловості було надлишкове виробництво від 500 до 550 млн тонн, що становить чверть світового виробництва сталі.
Директор ArcelorMittal вважає, що для подолання цього надлишкового виробництва необхідно ліквідувати державні субсидії в Китаї, а непродуктивних виробників прибрати з ринку.
У травні повідомлялося, що Трамп відклав введення мит на імпорт європейських і японських авто на півроку.