Через санкції Росія змушена припинити виробництво супутників «Глонасс»

Причиною стали обмеження на імпорт іноземних комплектуючих

фото Wikipedia/Jürgen Treutler

Уряд РФ може заморозити фінансування серійного виробництва супутників «Глонасс-К» через обмеження на імпорт іноземних комплектуючих і неможливості оперативно виготовити російські аналоги. Про це повідомляє «РБК» із посиланням на висновок Рахункової палати РФ на прийнятий в першому читанні проект поправок до федерального бюджету на 2019 рік.

Згідно з документом, на 12,9 млрд рублів в поточному році скорочуються бюджетні витрати в рамках федеральної цільової програми (ФЦП) «Підтримка, розвиток і використання системи «Глонасс» на 2012-2020 роки». Це пояснюється неможливістю виготовлення серійних космічних апаратів «Глонасс-К», а також створення наземного комплексу управління супутниками «Глонасс» «через обмеження на поставку електронної компонентної бази іноземного виробництва і неможливості її оперативного заміщення».

6,9 млрд рублів з урізаних коштів перейдуть «Роскосмосу», ще 6 млрд рублів – Міністерству оборони на держпрограму «Космічна діяльність Росії».

Разом з тим на 7,05 млрд рублів збільшуються витрати на інші заходи ФЦП з розвитку «Глонасс». Частина цих грошей буде направлена на формування «страхового запасу електронної компонентної бази іноземного виробництва, в тому числі для виготовлення 11 космічних апаратів Глонасс -К2».

Нагадаємо: ЄС в 2014 році заборонив експорт в Росію товарів подвійного призначення, якщо вони призначені для кінцевого військового використання. Поставки для космічної галузі були виведені з-під санкцій, але тільки якщо вони призначаються для цивільного сектора. Але «Глонасс» є системою подвійного призначення, тобто може використовуватися в тому числі у військових цілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS