Група великих інвесторів, які керують капіталами в обсязі понад $34 трлн, що становить майже половину усього вкладеного капіталу у світі, вимагають від лідерів G20 вжити термінових заходів для боротьби із змінами клімату. Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що відповідний лист із вимогами підписали 477 інвесторів. У ньому вони наголосили на «терміновості рішучих дій» щодо змін клімату для досягнення мети Паризької угоди.
У 2015 році майже 200 країн домовилися в Парижі про заходи, які повинні зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу і утримати підвищення глобальної середньої температури на рівні не вище 2 градусів Цельсія в порівнянні з доіндустріальним періодом.
Лист, як повідомляє видання, надійшов напередодні саміту G20 28-29 червня в Японії.
Урядам запропоновано посилити цілі Паризької угоди до 2020 року; поступово відмовлятись від субсидування енергетичного вугілля та викопного палива у встановлені терміни; встановити високу глобальну ціну на вуглець до 2020 року та покращити фінансову звітність, пов'язану з кліматом.
«Для наших довгострокових планів і рішень щодо розподілу активів дуже важливо, щоб уряди тісно співпрацювали з інвесторами для того, щоб включити кліматичні сценарії у свої політичні рамки та шляхи енергетичних переходів», – йдеться в листі.
Експерти підрахувати, що обмеження глобального потепління до 1,5C буде коштувати принаймні $830 мільярдів на рік, однак вартість бездіяльності буде значно вищою.