Потенційний покупець житла в середньому розглядає варіанти 3 місяці й тільки тоді починає телефонувати до відділу продажів і дивитися об'єкти. А перед дзвінком покупець по 3 рази відвідує сторінку однієї новобудови. Про це повідомляють аналітики DOM.RIA.
Найчастіше українці шукають однокімнатні квартири, в середньому вартістю до $26 000. Двокімнатні квартири шукають вартістю до $39 000.
Більше половини українців (52,45%) шукають собі житло як на вторинному, так і на первинному ринку нерухомості. Квартирами виключно в новобудовах цікавиться тільки 18% опитаних.
Квартиру для себе шукає 85% опитаних, частка тих, хто хоче інвестувати для заробітку склала 5,73%, а 5,43% допомагають з пошуком житла своїм друзям.
Витратити власні заощадження на купівлю квартири планують 53,16% українців. Продати старе житло, щоб купити нове планують 26,65%. Кредит в банку готові взяти 10,97%, а 9, 22% – скористатися програмою розстрочки або іпотеки.
Квартиру шукають 84,55% респондентів. Нові приватні будинки цікавлять 11,38%. Котеджі за містом і таунхауси обирають найменше (по 2%).
Третина опитаних планують купувати квартиру тільки після того, як об'єкт буде зданий в експлуатацію. Для 23,21% респондентів не має значення, на якому етапі зробити покупку. На етапі внутрішніх робіт договір готові підписати 16,88%, а на початковій стадії будівництва – 13,50%. Ще 10,97% готові вкласти гроші на стадії зовнішніх робіт.
Ціна є основним критерієм в українців, які вибирають собі житло. Наступні параметри – район міста, тип планування та інфраструктура.
Незважаючи на те, що первинний ринок більше зосереджений в столиці України і містах-мільйонниках, лідерами за кількістю дзвінків з початку 2019 року стали Київська, Львівська, Вінницька, Хмельницька та Тернопільська області.
Раніше повідомлялося, що ціни на квартири в Києві з початку 2019 року в середньому виросли: однокімнатні – на 8%, двокімнатні – на 4%, трьохкімнатні – на 2%. Найбюджетніші варіанти житла в Святошинському та Деснянському районах.