Спеціалісти з Швейцарської вищої технічної школи Цюриха (ETH Zurich) створили систему, яка добуває з повітря воду і вуглекислий газ, який потім розщеплюють за допомогою енергії Сонця. В результаті цього процесу вони отримують синтетичний газ, який потім перетворюють на гас (керосин), метанол та інші вуглеводні. Про це пише Futurism.
«Ця установка доводить, що вуглеводневе паливо може бути виготовлено з сонячного світла та повітря в реальних польових умовах, – пояснює Альдо Штейнфельд, професор ETH Zurich. – Термохімічний процес використовує весь сонячний спектр і протікає при високих температурах, забезпечуючи швидкі реакції та високу ефективність».
Сонячний міні-завод на даху будівлі у Цюріху доводить, що ця технологія є реальною, навіть за умов клімату, притаманного регіону. Вона виробляє близько одного децилітра палива на день (трохи менше ніж половина чашки).
Штайнфілд і його група вже працюють над будівництвом великого сонячного реактора в околицях Мадрида, який увійде до складу європейського проекту Sun-to-Liquid. Найближча мета інженерів – масштабувати технологію для промислового застосування та зробити її економічно вигідною.
«Сонячна станція площею в один квадратний кілометр зможе виробляти 20 000 літрів гасу на добу, – говорить Філіп Фурлер, директор Synhelion і колишній докторант групи Штайнфілда. – Теоретично, станція розміром із Швейцарію або третину каліфорнійської пустелі Мохаве зможе покрити всі потреби в гасі світової авіаційної промисловості».
Метою дослідників є ефективне виробництво стійкого палива за допомогою їхніх технологій і зменшення глобальних викидів СО2.
Подібні розробки в першу чергу можуть допомогти зробити одні з найбільш шкідливих для навколишнього середовища видів транспорту, а саме, авіаційний та морський, більш екологічними.