Станом на 2 липня 2019 року, в Україні є 239 підприємств, які експортують товари до країн ЄС та отримали статус уповноваженого експортера. Про це повідомляє прес-служба Держваної фіскальної служби (ДФС).
«Для спрощення та прискорення митного оформлення товарів, що експортуються з України до країн ЄС в Україні запроваджено європейську модель “уповноваженого” експортера, який має змогу без оформлення сертифіката EUR.1 самостійно декларувати походження товарів на комерційних документах», – йдеться в повідомленні.
Наказом Міністерства фінансів удосконалено порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера. Для отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера передбачається виконання таких критеріїв:
Для підтвердження українського походження товарів передбачено подання декларацій постачальника (виробника) товарів, форма яких визначена наказом Мінфіну № 950 «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1».
Уповноважений експортер має переваги зокрема, можливість самостійно декларувати українське преференційне походження товарів на комерційних документах без оформлення сертифіката EUR.1 на кожну партію товарів та залучення митниці; спрощення процедури підтвердження експортерами преференційного походження українських товарів на комерційних/товаросупровідних документах; необмежений строк дії статусу уповноваженого експортера; підтримка та прискорення процедури експорту товарів українського походження на ринку країн ЄС;пільговий режим оподаткування товарів українського походження в країнах ЄС.
Нагадаймо: частка експорту українських товарів і послуг до країн ЄС складає 42,6%.
Більше про особливості виходу українського бізнесу на ринки Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Естонії читайте в матеріалі Mind : «Вікно в ЄС: путівник для українських підприємців – де і як краще виходити на європейський ринок «.