Кіберзлочинність сьогодні є одним із найбільших ризиків для бізнесу, вже до 2021 року витрати на боротьбу з цією проблемою складуть $6 трлн по всьому світу. Як пише FinMarket, про це йдеться в дослідженні «Кібербезпека у фінансовій сфері», проведеному АССА – асоціацією, що об'єднує фахівців в галузі фінансів, обліку та аудиту, проведеному спільно з експертами Австралії і Нової Зеландії.
Основні висновки, отримані експертами АССА в ході опитування:
- практично 60% фінансових директорів і керівників фінансових департаментів вважають, що кібербезпека входить в п'ятірку важливих бізнес-ризиків або навіть є найважливішим серед них;
- при цьому 20% опитаних фінансових фахівців відзначили, що не мають стосунку до забезпечення кібербезпеки всередині компанії;
- 10% респондентів не знають, хто в їх компанії відповідальний за кібербезпеку;
- третина опитаних (33%) не знають, чи зазнавала раніше їх компанія кібератак;
- великі компанії приділяють більше уваги кібер-ризикам, але їх кількість все одно не велика – лише 8% опитаних заявили про це, в той час як малий і середній бізнес обізнаний про такі ризики безпеки ще менше (5%).
З кожним роком технології, що впроваджуються в бізнес-процеси стають все складнішими. А з ними з'являються і нові ризики. Тільки 19% респондентів заявили, що вони регулярно перевіряють різні канали, де може статися витік даних.
«Нові кіберзагрози і технічні вразливості з'являються дуже швидко, однак крадіжка даних за допомогою погано підготовлених співробітників все ще є ефективним способом атаки на організацію для кіберзлочинців. Корпораціям стає очевидно, що краще вчитися і вживати заходів завчасно, ніж мати з цим справу вже при розгляді наслідків атаки», – наголошується в дослідженні.
Нагадаємо, кібератаки стають усе масштабнішими. Влада американського міста заплатила значний викуп хакерам, щоб повернути доступ до своїх баз даних.