Влада американського міста заплатила викуп хакерам, щоб повернути доступ до баз даних

Влада американського міста заплатила викуп хакерам, щоб повернути доступ до баз даних

Один із працівників мерії перейшов за шкідливим посиланням, яке прислали в електронному листі

Влада американського міста заплатила викуп хакерам, щоб повернути доступ до баз даних
фото pixabay.com

Влада міста Лейк-Сіті на півночі американського штату Флорида вирішили заплатити хакерам викуп в $460 тисяч, щоб відновити доступ до заблокованих міських онлайн-сервісів, передає gazettco.com.

За словами мера міста Стівена Вітта, за 14 років його перебування на посаді міська влада вперше стали жертвами кібератаки. Він додав, що страховка покриє більшу частину суми, але $10 тисяч доведеться взяти з міського бюджету.

Хакери атакували міські сервери на початку червня. Це сталося після того, як один з працівників мерії перейшов за шкідливим посиланням, яке прислали в електронному листі під виглядом повідомлення від надійного джерела.

Через кібератаки співробітники міських служб Лейк-Сіті втратили доступ до електронної пошти, а жителі не могли оплачувати рахунки онлайн. Вітт вважає, що на повне відновлення системи знадобляться ще кілька тижнів.

У травні аналогічна атака сталася в Рив'єрі-Біч, ще одному місті Флориди. 19 червня міська рада вирішила заплатити хакерам $600 тисяч. А також  чиновники схвалили придбання нових комп'ютерів для муніципалітету на $1 млн.

Раніше повідомлялося, що американське місто Балтимор зазнало нищівної атаки хакерів – зловмисники запустили в міську мережу вірус, який заблокував тисячі комп'ютерів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло