Шотландія виробила вдвічі більше вітрової енергії, ніж їй було потрібно

Д0 2050 року країна планує зробити свою енергосистему «майже повністю» декарбонізованою

фото www.flickr.com/photos/53153343@N05

Вітряні турбіни в Шотландії виробили 9 831 320 мегават-годин в період з січня по червень 2019 року. Про це повідомляє CNBC.

Цієї кількості енергії достатньо, щоб забезпечити електрикою 4,47 млн будинків протягом 6 місяців, що майже вдвічі перевищує кількість будинків в Шотландії.

«По усій країні, ми все більше використовуємо чисту енергію… Ці цифри показують, що використання потужного вітрового потенціалу Шотландії може забезпечити чистою електрикою мільйони будинків не тільки в Шотландії, а й в Англії», – заявив Робін Паркер, менеджер з кліматичної та енергетичної політики WWF Шотландії.

До 2030 року влада Шотландії заявляє, що хоче виробляти половину електроенергії в країні за рахунок відновлюваних джерел енергії. Країна також налаштована  на «майже повністю» декарбонізовану енергосистему до 2050 року.

Зрозуміло, досягнення Шотландії стали можливими в першу чергу завдяки вдалому географічному положенню і особливостям рельєфу. Сильні вітри і великі берегові лінії полегшують вироблення енергії вітру. Крім того, населення регіону є нечисленним. Проте, шотландський досвід показує, що поновлювані джерела енергії можуть досягти масштабів, які здавалися неможливими ще зовсім недавно.

Для більш ефективного використання енергії необхідні системи її зберігання. Шотландія вже планує побудувати найбільший в Великобританії акумулятор, який буде зберігати енергію, вироблену на 214 вітряки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS