Нідерландсько-британська компанія Shell, яка є одним з акціонерів проекту газопроводу «Північний потік – 2», заявила, що буде виконувати санкції США в разі їх прийняття, але «зобов'язана продовжувати виконання договору про партнерство». Про це повідомляє Politico.
Російський «Газпром» є єдиним акціонером проекту, але має фінансову підтримку п'яти західноєвропейських компаній – австрійської OMV, англо-голландської Shell, французької Engie та німецьких Uniper і Wintershall. Італійська Saipem та швейцарська Allseas допомагають у прокладанні труб.
«Єдиний мандат, який у мене є – це інвестувати обережно і робити правильно для наших акціонерів. Якщо та чи інша країна вважає, що ми не повинні цього робити, вони повинні зробити це незаконним. І тоді у мене не буде вибору, і я повністю буду виконувати ці санкції. Але тільки тому, що це обов'язок виконувати закон », – заявив глава Shell Бен ван Берден.
За його словами, у компанії не буде іншого шляху окрім як виконувати санкції.
Компанія OMV у своїх заяві зазначила, що розглядає «Північний потік – 2» як «економічний проект, важливий для безпеки поставок і конкурентоспроможності Європи», але відмовилась коментувати загрозу санкцій.
Речник прес-служби компанії Allseas заявив, що компанія «не спекулює на потенційних наслідках запропонованих санкцій».
Нагадаємо: днями Комітет Сенату з міжнародних відносин ухвалив законопроект Protecting Europe's Energy Security Act 20 голосами проти 2, який передбачає введення санкцій проти компаній-учасниць «Північного потоку – 2». Законопроект відображає занепокоєння низки законодавців впливом Росії в Європі, але щоб вступити в силу, він повинен бути прийнятий Сенатом, Палатою представників і підписаний президентом США.
За словами доцента кафедри Центру євразійських, російських та східноєвропейських університетів Бренди Шафер, прийняття Конгресом санкції не обов’язково значить, що їх підпише і Трамп.
«Члени Конгресу люблять санкції, пов’язані зі зовнішньою політикою, які не мають обов’язкового характеру – це дає їм можливість прийти до своїх виборців і показати їм, що вони жорсткі… не ускладнюючи зовнішню політику США, – сказала вона. – Поточне ухвалення комітету дійсно збільшує ступінь невизначеності для залучення компанії і додасть питань для суперечок між Берліном та Вашингтоном, але поки що це ще не є конкретною зміною».