Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Комітет Сенату США підтримав санкції проти компаній-учасниць «Північного потоку-2»

Комітет Сенату США підтримав санкції проти компаній-учасниць «Північного потоку-2»

За проект ще мають проголосувати Сенат і Палата представників, а також його має підписати Трамп

Комітет Сенату США підтримав санкції проти компаній-учасниць «Північного потоку-2»
фото Shutterstock

Комітет Сенату США прийняв законопроект про введення санкцій проти компаній і фізичних осіб, залучених до будівництва газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини, який, як вважає американська адміністрація, посилить економічний вплив Москви в Європі. Про це передає Reuters.

Комітет Сенату з міжнародних відносин ухвалив законопроект «Protecting Europe's Energy Security Act» 20 голосами проти 2.

Прийняття цього рішення відображає занепокоєння ряду законодавців впливом Росії в Європі.

Однак щоб законопроект набув чинності, він повинен бути прийнятий Сенатом, Палатою представників і підписаний президентом США.

«Росія раніше вже використовувала енергоносії в якості зброї», – сказав сенатор-республіканець Тед Круз, який закликав членів комітету підтримати законопроект.

Проект «Північний потік-2» в основному завершено; очолює його російська державна компанія «Газпром». Половину фінансування проекту здійснюють німецькі компанії Uniper і Wintershall, британсько-нідерландська Shell, австрійська OMV і французька Engie.

Сенатор-республіканець Ренд Пол – один з двох законодавців, які проголосували проти законопроекту, розкритикував документ, оскільки, на думку сенатора, він завдасть збитків міжнародним компаніям, які наймають тисячі американців.

Прихильники законопроекту оскаржили твердження Ренда Пола.

Більше про всі нюанси цієї справи ми писали в матеріалі «Чому США не вводять санкції проти «Північного потоку-2»: три сценарії розвитку подій».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті