Дві моніторингові станції на Чукотці і Алтаї, встановлені для відстеження рівня радіації, припинили передачу даних через три дні після вибуху в Сєвєродвінску 8 серпня. Через два дні, 10 серпня, виникли неполадки в роботі станцій в Дубні і Кірові.
Виконавчий секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) Лассіньї Зербо заявив, що 13 серпня перестала надходити інформація від станцій в Чукотському місті Білібіно і Алтайському селі Залєсово. Всі чотири станції вимірюють кількість радіоактивних частинок в повітрі. Ще одна така станція знаходиться в Уссурійську, вона працює без перебоїв, уточнив Зербо. Про це повідомляє «Коммєрсант» із посиланням на WSJ.
Видання Reuters зазначає, що у вівторок 20 серпня Росія повідомила міжнародній організації , що військове випробування на півночі країни це не її справа і що передача даних про радіацію була абсолютно добровільною.
Зокрема, заступник міністра іноземних справ РФ Сергій Рябков заявив,що передача його країною даних з моніторингових станцій в ДВЗЯВ була добровільною, і що аварія 8 серпня ніяким чином міжнародну організацію не стосується, пише видання.
Нагадаємо: російське державне ядерне агентство «Росатом» визнало, що 8 серпня на полігоні стався вибух під час випробувань, пов'язаних із запуском крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою «Буревестник», яку НАТО класифікує як Skyfall. В результаті загинули принаймні семеро людей, ще кілька отримали поранення. В регіоні підвищився радіоактивний фон.
Коли з ладу вийшли перші дві станції,в РФ пояснили це «проблемами зі зв’язком.