Дві російські станції припинили передачу даних про рівень радіації після вибуху в Сєвєродвінську

Дві російські станції припинили передачу даних про рівень радіації після вибуху в Сєвєродвінську

ІноЗМІ вважають, що Росія намагається приховати інформацію про дійсний рівень забруднення

Дві російські станції припинили передачу даних про рівень радіації після вибуху в Сєвєродвінську
News.ru

Дві моніторингові станції в Дубні та Кірові, призначені для відстеження рівня радіації, припинили передавати дані через два дні після вибуху під Сєвєродвінськом, пише Wall Street Journal, на яку посилається Коммерсант.

8 серпня на полігоні стався вибух під час випробувань, пов'язаних з випробуванням крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою «Буревестник», яку НАТО класифікує як Skyfall. В результаті загинули п'ятеро людей, ще кілька отримали поранення.

Про неполадки в роботі станцій виданню повідомив виконавчий секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) Лассіна Зербо. Він не став уточнювати, що могло послужити причиною припинення роботи станцій.

Російські чиновники пояснили збій у передачі даних «проблемами зі зв'язком».

«Ми чекаємо подальшої інформації про те, коли станції або система зв'язку будуть повністю відновлені», – додав Зербо.

Як уточнює WSJ, інформація про непрацюючі станції «викликає побоювання експертів про те, що Росія намагається обмежити докази вибуху». Згадані станції вимірюють кількість радіоактивних частинок у повітрі. Вони є частиною міжнародної мережі, створеної для перевірки дотримання ДВЗЯВ.

Договір ДВЗЯВ було підписано в 1996 році, він забороняє «будь-який випробувальний вибух ядерної зброї і будь-який інший ядерний вибух» в будь-якому місці на земній кулі незалежно від потужності. В рамках договору створена Міжнародна система моніторингу. Вона включає об'єкти для сейсмологічного, гідроакустичного, інфразвукового, радіонуклідного (відстеження рівня радіації) моніторингу. Зокрема, в РФ перебуває 8 станцій радіонуклідного моніторингу, одна з них – в Кірові. У Дубні розташовується лабораторія з радіонуклідного моніторингу. Там же знаходиться одна з чотирьох станцій інфразвукового моніторингу.

Нагадаємо, після вибуху в розташованому приблизно в 40 км від місця НП було зафіксовано підвищення радіаційного фону в 16 разів. Джерела The Moscow Times стверджували, що лікарі, які лікували постраждалих, не знали, що ті заражені радіацією, і в одного з медиків виявили радіоактивний ізотоп у м'язовій тканині. МОЗ РФ цю інформацію не підтвердив.

Як повідомлялося, президент Трамп прокоментував вибух ракети на полігоні під Архангельськом, зазначивши, що США «багато чому навчилися» після цього інциденту.

В міноборони США підтвердили, що в Архангельській області випробовували «Буревестник» з ядерною установкою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію