Адміністрація США вважає, що Росія вибірково виконує положення Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки. Про це йдеться в доповіді Держдепу про дотримання у 2018 році міжнародних договорів у сфері контролю над озброєннями, передає «Інтерфакс».
«США все ще стурбовані відмовою Росії надавати інформацію про свою військову активність біля її кордонів, зокрема на її кордоні з Україною», – йдеться в документі.
У Держдепартаменті стверджують, що Росія не надає достатньо інформації про розміщення своїх військових сил на території РФ, включно з Кримом, і про проведення масштабних військових навчань. Також, за версією держдепартаменту, у 2018 році РФ «знову» не оприлюднювала дані про розміщення своїх сил в Абхазії та Південній Осетії.
У відомстві нарікають, що крім цього Росія не оприлюднює дані про такі нові системи озброєнь, як винищувач Су-35С, винищувач Су-30СМ, розвідувально-ударний вертоліт Ка-52 і бойова розвідувальна машина БРМ-1К.
Держдепартамент також звинуватив Росію в тому, що «вона не брала участі в недавніх спробах оновити Віденський документ 2011 року».
Метою Віденського документа 2011 року є забезпечення заходів зміцнення довіри і безпеки для підвищення стабільності та зниження загрози військових конфліктів у регіоні ОБСЄ. Він не підлягає ратифікації і є обов'язковим.
Відповідно до цього документа держави-учасники щорічно обмінюються інформацією про військові сили і основні системи озброєнь і техніки, про планування в галузі оборони і військові бюджети. Документом передбачено механізм консультацій і співпраці у зв'язку з незвичайною військовою діяльністю і щодо небезпечних інцидентів військового характеру.
Держави-учасниці повідомляють одна одній по мережі зв'язку ОБСЄ про певні види військової діяльності, запрошують на них спостерігачів, інспектують райони, а також відвідують військові формування для оцінки наданої про них інформації.