Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон звернувся до королеви Єлизавети II із запитом про припинення поточної сесії парламенту з середини вересня до 14 жовтня. Про це повідомляє ВВС.
Це може статися буквально через кілька днів після того, як депутати повернуться з канікул (3 вересня), і за кілька тижнів до виходу країни з Євросоюзу (31 жовтня).
Це означає, що у членів парламенту майже не залишиться часу на прийняття будь-яких законів, які могли б перешкодити прем'єр-міністру вивести Британію з Євросоюзу без угоди 31 жовтня.
Як привід для припинення роботи парламенту Джонсон використав звичайну процедуру підготовки та оприлюднення нової програми уряду. Програму оприлюднить в своїй промові королева – і вся процедура називається «Промова королеви» – а перед цим парламент ненадовго припиняє проводити засідання, оскільки велика частина депутатів, які є членами уряду, займаються підготовкою програми.
Промова королеви за планом Джонсона призначена на 14 жовтня.
Цей крок прем'єр-міністра вкрай обурив його опонентів з питання про Brexit, які становлять більшість у Палаті громад. Вони вважають, що він позбавить їх можливості повноцінно брати участь в процесі виходу країни з ЄС, і називають поведінку глави уряду антиконституційною.
Джонсон підкреслює: припущення про те, що намір призупинити роботу парламенту викликано бажанням вивести Британію з Євросоюзу без угоди – «повна неправда».
Він заявив, що не бажає чекати на Brexit, щоб «рухати країну вперед». Джонсон стверджує, що у парламентаріїв буде «достатньо часу» для обговорення умов виходу Британії з ЄС.
Нагадаємо: Джонсон раніше заявляв, що хотів би, щоб Британія вийшла з ЄС до угоди, але якщо угоди не буде, країна все одно покине Євросоюз 31 жовтня.
Пізніше Джонсон заявив, що у разі виходу Великобританії зі складу ЄС без угоди Лондон не буде юридично зобов'язаним заплатити Брюсселю компенсацію в розмірі 39 млрд фунтів ($48 млрд), як це передбачає договір про Brexit, узгоджений ЄС з урядом екс-прем'єра Британії Терези Мей.
В ЄС відповіли,що Великобританія повинна виплатити Європейському Союзу десятки мільярдів євро боргів навіть у випадку виходу країни з Євросоюзу без затвердження угоди.