Світова економіка втратить $850 млн через торгову війну між США та КНР до 2020 – звіт ФРС

За підрахунками аналітиків, США втратять близько $200 млрд

фото www.flickr.com/photos/pepsalud

Через невизначеність у торговій політиці, спричиненої ескалацією конфлікту між США та Китаєм, світова економіка до 2020 року може втратити близько $850 млрд. Про це йдеться у звіті Федрезерву США, передає Reuters.

Аналітики ФРС проаналізували ситуацію і виявили, що нещодавно вона «досягла рівня, небаченого з 1970-х років».

Інші економісти, зокрема професор Стенфордського університету Ніколас Блум та його колеги, зафіксували ріст невизначеності .

Світова економіка втратить $850 млн через торгову війну між США та КНР до 2020 – звіт ФРС

Аналітики ФРС також оцінили удар, який така невизначеність наносить економічній активності. Вони дійшли висновку, що в глобальному масштабі і у США її вплив складає близько 1% ВВП.

Згідно з оцінками Reuters, ВВП США оцінюється приблизно у $20 трлн, а світовий ВВП – у $85 трлн. При цьому вплив в 1% призведе до втрат у приблизно $200 млрд для економіки США та $850 млрд – для світової.

Усі аналітики дійшли спільного висновку, що політики Дональда Трампа стосовно Китаю поставила економіку США у невигідне положення.

Намагаючись виграти кращі торгові умови, адміністрація Трампа підняла мита та сотні мільярдів доларів на китайський імпорт і ввела або погрожувала ввести мита на імпорт інших партнерів, включно з Мексикою та ЄС. Китай та інші країни,своєю чергою, погрожують або впроваджують власні контр мита.

Також Трамп закликає ФРС скоротити процентні ставки в США, щоб підтримати економіку та компенсувати наслідки торгової війни.

Політики ФРС, зі своєї сторони, заявили, що не дозволять політиці диктувати зміни процентних ставок. Також вони назвали мита шкідливими для росту Сполучених Штатів.

Глава ФРС Джером Пауелл минулого місяця назвав невизначеність торгової політки важливою причиною уповільнення світової економіки та спаду виробництва у США.

Нагадаємо: США та Китай домовились відновити торгові переговори  у жовтні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS