Уряд Великобританії був змушений на вимогу депутатів британської Палати громад оприлюднити деталі раніше засекреченого п'ятисторінкового плану під кодовою назвою «Operation Yellowhamme»( «Операція Вівсянка»), що містить сценарій дій і прогнози на випадок виходу країни з ЄС без угоди 31 жовтня. Про це повідомляє DW.
Як випливає з документа, в разі виходу зі складу ЄС без угоди Великобританія автоматично набуде статусу «третьої країни», а відносини з Брюсселем отримають характер «недружніх».
При цьому транспортний колапс, який утвориться в місцях перетину Ла-Маншу, може розтягнутися на термін до трьох місяців, а інтенсивність транспортного потоку скоротитися на 40-60% в день.
Це вплине на ввезення ліків і медичних препаратів в країну. Навіть підготувавшись, повністю уникнути негативного ефекту буде неможливо через коротких термінів зберігання ряду медикаментів.
Збої виникнуть в поставках свіжої харчової продукції, а також деяких ветеринарних препаратів. Перше, як очікується, призведе до підйому цін в супермаркетах і подальшої паніки серед населення.
Експерти також прогнозують проблеми з обміном даними між правоохоронними органами Великобританії і ЄС. «Значне число» поліцейських будуть задіяні в придушенні протестів і суспільного невдоволення, вказується в документі.
Влада спробують дотримуватися політики «ні – новим перевіркам» на кордоні з Ірландією «за винятком обмеженої кількості особливих випадків», проте в довгостроковій перспективі подібна модель себе не виправдає. При цьому, як очікується, в Північній Ірландії різко зростуть ціни на електроенергію.
Опозиційні депутати в парламенті також вимагали оприлюднити приватну переписку, в тому числі в WhatsApp і Facebook, що належить ключовим помічникам прем'єра Бориса Джонсона, щодо існування припинення діяльності парламенту на п'ять тижнів. Це прохання, однак, була відхилена владою як «недоречне».
Нагадаємо: 10 вересня британський парламент пішов на перерву до середини жовтня, відхиливши при цьому вдруге пропозицію премєр-міністра Бориса Джонсона провести дострокові вибори.
Британський парламент має повернутися до роботи 14 жовтня, всього за кілька тижнів до можливої дати виходу Великобританії з Євросоюзу.
Раніше Джонсон заявив, що «краще помре в канаві», ніж перенесе Brexit на пізніший термін.
Джонсон і до цього неодноразово наголошував, що країна повинна вийти з ЄС 31 жовтня без будь-яких «але» і «якби».
Нагадаємо, в Єврокомісії постановили, що Великобританія повинна виплатити Євросоюзу десятки мільярдів євро боргів навіть у випадку Brexit без затвердження угоди.