Парламент ухвалив за основу проект закону «Про внесення змін до закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні» (1058). За таке рішення проголосували 285 народних депутатів, проти -1, утримались – 36, не голосували – 73, передає корреспондент Mind.
Цим документом пропонується уточнити умови та порядок надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві кінофільму в Україні.
Також чітко визначається, що єдиним суб’єктом, який може претендувати на повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві (створенні) фільму в Україні, є іноземний суб’єкт кінематографії. Передбачається, що обов’язковою умовою отримання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму, є відсутність серед його власників, учасників, акціонерів, а також посадових осіб, резидентів України. Зазначене положення має суттєво знизити відповідні корупціогенні ризики.
Законопроект пропонує надавати можливість іноземному суб’єкту кінематографії додатково отримати 5 відсотків загального обсягу кваліфікованих витрат у випадках, якщо фільм базується на українському літературному творі, якщо мінімум чотири культурні критерії культурного тесту є виключно українськими, або якщо фільм містить сцени у яких герої (персонажі) фільму читають книгу (книги) українського автора та інше.
Також депутати ВР ухвалили вцілому закон проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії (№1074). За таке рішення проголосували 325 народних депутатів, не голосували – 71.
У пояснювальній записці зазначається, що цим законом вносяться зміни до Бюджетного Кодексу, «якими передбачається забезпечити стабільне фінансування кінематографії в Україні шляхом закріплення захищених статей державного бюджету та змінити підходи до державного фінансування галузі кінематографії, а також створити відповідні механізми для залучення приватних коштів в зазначену галузь».
Передбачається, що його ухвалення призведуть до збільшення кількості фільмів, які будуть вироблені в Україні, до розвитку сучасної інфраструктури для виробництва телевізійних фільмів та телевізійних серіалів, а також залучення іноземних інвестицій у галузі кінематографії в Україні, та до збільшення робочих місць, а також надходжень до бюджету за рахунок виробництва кінопродукції в Україні.
Як повідомляв Mind, уряд може зменшити квоти на україномовний контент на радіо та телебаченні.