Білл Гейтс передрікає глобальні війни через зміни клімату

Засновник Microsoft вважає, що часто військові конфлікти починаються через збідніння населення

Twitter Bill Gates

Напередодні саміту ООН, присвяченого кліматичним змінам, засновник Microsoft і філантроп Білл Гейтс висловив упевненість, що наслідки глобального потепління торкнуться всіх. Кліматична катастрофа може запустити процеси, які призведуть до нової війни, з посиланням на Quartz пише HighTech Plus.

Згідно з опитуванням, проведеним недавно CBS News, дві третини жителів США вважають кліматичні зміни серйозною проблемою, і більшість переконана, що для її вирішення необхідно діяти негайно.

«Іронія в тому, що країни Чорної Африки відповідальні менш ніж за 1% глобальної емісії СО2, – заявив засновник Miscorosft Білл Гейтс в інтерв'ю Quartz, – і все ж вони постраждають найбільше».

Він пояснив, що зміна клімату створить небезпечну для життя комбінацію спеки і вологості в екваторіальній Африці, завдасть шкоди сільському господарству і населенню, яке більше, ніж інші країни світу, живе за рахунок обробки землі. Наслідки спеки – нестача продовольства і голод, що різко збільшує ймовірність громадянських заворушень.

Прикладом такої ланцюгової реакції стала Сирія. Конфлікт в цій країні почався в 2011, коли вуличні заворушення в двох найбільших містах перетворилися на повномасштабну громадянську війну. Однак часто забувають, що до початку конфлікту країна постраждала від однієї з найсерйозніших посух в історії. Сильно постраждало сільське господарство, більше 1,5 млн осіб кинули свої поля і переїхали в міста. Деякі вчені вважають, що це послужило каталізатором конфлікту.

Війна стала приводом для масового переселення мільйонів сирійців, які втекли в сусідні Ліван і Туреччину, а потім в південну Європу і далі. Хвиля мігрантів дестабілізувала регіони і сколихнула націоналістичні настрої.

Багато африканських країн можуть повторити долю Сирії, вважає Гейтс.

«Кажуть, що якщо у сільського господарства Сирії була низька продуктивність, це зумовило нестабільність країни, – продовжив він. – Але якщо ви подивитеся на всі ці африканські країни, де в разі заворушень можуть виникнути агрокультурні проблеми, результат вийде досить страшний».

Минулого року Білл Гейтс, в числі інших, очолив Глобальну комісію з адаптації до змін клімату, в яку увійшли 17 країн. До кінця 2019 року експерти обіцяють підготувати план дій в умовах глобального потепління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS