Саудівська Аравія назвала умови для початку переговорів з Іраном після нападів на нафтові об’єкти

Для початку, Іран має припинити підтримувати терористів

фото www.flickr.com/photos/32368051@N08/48768302108

Глава МЗС Саудівської Аравії Аділь аль-Джубейр назвав умови для початку переговорів з Тегераном. Про це повідомляє Anadolu.

Аль-Джубейр прокоментував в Twitter заяву прес-секретаря іранського уряду Алі Рабії про те, що Тегеран прийме пропозицію Ер-Ріяда про переговори, якщо Саудівська Аравія змінить свою позицію з низки питань.

Міністр зазначив, що Саудівська Аравія не пропонувала Ірану почати переговори.

Для початку переговорів Іран повинен припинити підтримувати терористів, сіяти хаос і втручатися у внутрішні справи арабських країн, написав аль-Джубейр.

«Іран повинен припинити розробку програм по створенню зброї масового ураження, балістичних ракет і підтримувати тероризм. Саудівська Аравія не обговорювала з Іраном ситуацію в Ємені і не стане цього робити. Ситуація в Ємені – особиста справа єменців», – зазначив аль-Джубейр.

Міністр також торкнувся теми ролі Ірану в єменській кризі.

Іранський режим не зацікавлений в світі і стабільності в Ємені, наголосив аль-Джубейр.

У Тегерані поки не прокоментували пост глави МЗС Саудівської Аравії.

Раніше спікер іранського парламенту Алі Ларіджані сказав в інтерв'ю телеканалу «Аль-Джазіра», що Іран вітає прагнення короля Саудівської Аравії Абдельазіза бін Салмана вирішити суперечку з Тегераном шляхом діалогу.

За його словами, Іран готовий до переговорів.

Нагадаємо: 14 вересня дрони завдали удару по нафтових заводах у Саудівській Аравії. В результаті цього нападу нафтовидобувна компанія Aramco, потужності якої зазнали повітряних ударів, скоротила видобуток нафти на 5 млн барелів на добу.​

Як повідомлялось, компанія заявила про плани до кінця вересня вийти на попередній рівень видобутку нафти на постраждалому від атаки дронами об’єкті.

Нагадаємо: 14 вересня дрони завдали удару по нафтових заводах у Саудівській Аравії. В результаті цього нападу нафтовидобувна компанія Aramco, потужності якої зазнали повітряних ударів, скоротила видобуток нафти на 5 млн барелів на добу.​ Саудівська Аравія є найбільшим в світі експортером нафти, і атаки на нафтову інфраструктуру Saudi Aramco в Абкаіке і Хураісе привели до скорочення видобутку на 5,7 мільйона барелів на добу.

Як повідомлялось, компанія заявила про плани до кінця вересня вийти на попередній рівень видобутку нафти на постраждалому від атаки дронами об’єкті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS