Саудівська Аравія втрачає половину видобутку нафти через атаки безпілотників

Саудівська Аравія втрачає половину видобутку нафти через атаки безпілотників

Скорочення видобутку на 5 млн барелів на день може призвести до стрибка світових цін на нафту

Саудівська Аравія втрачає половину видобутку нафти через атаки безпілотників

Удари безпілотників по ключовим нафтовим об'єктам Саудівської Аравії, одного з найбільших і найважливіших центрів виробництва енергії у світі, вивели з ладу близько половини нафтових потужностей королівства. Про це повідомляє CNN.

З підрахунками фахівців, це дорівнює 5% щоденних світових поставок нафти.

Напередодні 10 безпілотників атакували державні нафтові об'єкти Саудівської Аравії в Абкаіку і Хурайсі, за даними агентства «Аль-Масира». Єменські повстанці з племені Хуті в суботу, 14 вересня, взяли на себе відповідальність за ці напади. 

Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман заявив, що атаки завдали значних збітків нафтовій галузі країни – вони становлять 5,7 млн барелів на день видобутку нафти і газу.

Саудівська Аравія втрачає половину видобутку нафти через атаки безпілотників

Додамо, що загальний обсяг видобутку в Саудівській Аравії становить 9,8 млн барелів на день, за останніми даними ОПЕК за серпень 2019 року.

Міністр енергетики заявив, що «компанія в даний час працює над відновленням втраченої кількості» нафти.

«Ці атаки спрямовані не тільки на життєво важливі об'єкти королівства, а й на глобальні поставки нафти і безпеку, і, таким чином, становлять загрозу для світової економіки».

Міністерство внутрішніх справ Саудівської Аравії підтвердило, що атаки безпілотників призвели до пожеж на двох об'єктах. У заяві, опублікованій в Twitter, міністерство заявило, що пожежі були під контролем, і що влада проводить розслідування.

«Абкаік, мабуть, найбільш критична в світі установка для поставок нафти. Ціни на нафту будуть підстрибувати від цієї атаки», – заявив у своїй заяві директор-засновник Центру по глобальній енергетичній політиці при Колумбійському університеті Джейсон Бордофф.

Держсекретар США Майк Помпео також прокоментував цей напад, проте висловив сумнів, що він був здійснений єменськими повстанцями Хуті.

«Іран зробив безпрецедентну атаку на світове енергопостачання. Немає ніяких доказів того, що атаки сталися з Ємену», – написав він у Twitter.

Саудівська Аравія, найбільший в світі експортер нафти, скоротила виробництво нафти та інших енергоносіїв в межах домовленостей з ОПЕК щодо підвищення цін. Нагадаємо, що ця країна виробляє приблизно 10% від загального обсягу світових поставок нафти в 100 млн барелів на день.

Міжнародне енергетичне агентство МЕА заявило в суботу, що контролює ситуацію в Саудівській Аравії.

«Ми знаходимося в контакті з владою Саудівської Аравії, а також з найбільшими виробниками і споживачами. На даний момент ринки добре забезпечені достатньою кількістю комерційних акцій», – сказано в Twitter.

Якщо зрив роботи нафтових потужностей у Саудівській Аравії буде тривалим, «санкціоновані поставки з Ірану є ще одним джерелом потенційної додаткової нафти», – сказав Бордофф.

«Але Трамп уже продемонстрував, що готовий продовжувати кампанію максимального тиску, навіть коли ціни на нафту різко зростуть. У будь-якому випадку, ризик регіональної ескалації, яка штовхає ціни на нафту вгору, значно виріс», – додав він.

Ціни на нафту за підсумками торгів у п'ятницю впали, а вартість нафти марки Brent знизилася на 0,3% – до $60,22 за барель.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло