Рябошапка розповів про другий етап реформи прокуратури

Планується переатестація прокурорів, скорочення їх кількості та постійна перевірка доброчесності

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка
Фото: УНІАН\ Руслан Рябошапка

В рамках другого етапу реформи прокуратури планується оновлення її складу шляхом проведення переатестації, скорочення кількості прокурорів та запровадження постійної перевірки їх доброчесності за допомогою фахівці Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Про це під час прес-конференції повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка, передає кореспондент Mind.

«Ми запускаємо другий, можливо найбільш важливий етап цієї реформи. Наша прокуратура повинна бути оновленою. Ми бачимо в ній меншу кількість прокурорів», – сказав Рябошапка додавши на сьогодні в Україні ледь не найбільше в  світі прокурорів, в чому немає потреби.

Рябошапка вважає, що ті прокурори, які лишаться у прокуратурі повинні бути справедливими, доброчесними та ефективними і «для того, щоб прокурори були такими, ми повинні запровадити постійну періодичну перевірку доброчесності. Для цього залучили зокрема наших колег із Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), вони допомагатимуть нам здійснювати перевірку на доброчесність як кандидатів у прокурори, так і тих прокурорів, які будуть проходити атестацію».

Крім того, зміни законодавства дозволили залучити в органи прокуратури молоді кваліфіковані кадри, які не мають прокурорського стажу.

За його словами, вони повинні мати конкурентну заробітну плату, адже на сьогодні прокурори є одними з найменш оплачуваних фахівців  в юридичній професії.

Також Рябошапка підкреслив, що на сьогодні більше 70% громадян не довіряють прокурорам і органам прокуратури.

«Ми маємо на меті зробити все, щоб найближчим часом підтримка (органів прокуратури населенням – Mind) зростала, а по закінченню реалізації реформи, щоб рівень довіри до прокурорів був одним із найвищих, а можливо і найвищим у системі органів державної влади», – повідомив він.

Атестація прокурорів, передбачатиме складання тестів на знання прокурорами  законодавства, перевірку їхніх загальних здібностей, та перевірку на доброчесність . Останнім етапом атестації  є інтерв'ю або проведення співбесіди.

На відміну від інших процедур. Вони проводиться із залученням фахівців із зовнішнього середовища – експертів з громадянського суспільства, або представників міжнародних організацій.

Рябошапка додав, що при проведенні переатестації прокурорів буде використовуватися і  той позитивний досвіт, який було набуто при формуванні Вищого антикорупційного суду (ВАКС), «щоб ні у кого не виникало сумнівів у тому, що атестовані прокурори доброчесні та професійні».

Нагадаємо: 19 вересня Верховна Рада прийняла законопроект № 1032, який передбачає реформу органів прокуратури.

За словами генпрокурора Руслана Рябошапки, реформа органів прокуратури займе близько двох років.

Генпрокуратура розробить під час реформи систему оцінки якості роботи прокурорів і навантаження на них. Також перевірять, як працівники прокуратури виконували свої обов’язки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS