Рада ухвалила закон щодо реформи органів прокуратури
Ним запроваджується нова структура прокуратури та скорочується кількість співробітників з 15 000 до 10 000

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» (1032). За таке рішення проголосували 259 депутатів ВР, протии – 28, утримались – 47, не голосували – 60, передає кореспондент Mind.
Законом передбачається замість чинної структури органів прокуратури побудувати, після проведення атестації прокурорів, нову структуру у вигляді: Офіс генерального прокурора, обласні прокуратури, окружні прокуратури.
Крім цього, передбачено надання генеральному прокурору права ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.
Також передбачається ліквідація військових прокуратур, але при цьому встановлюється право генерального прокурора у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу офісу генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.
Законом також передбачено зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15 000 до 10 000 осіб.
Крім того генпрокурору надається повноваження затверджувати: стратегію розвитку прокуратури; систему оцінювання якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади.
Передбачається також надання можливості для всіх кандидатів із вищою юридичною освітою та стажем роботи у сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури, право перетворення Національної академії прокуратури України на Тренінговий центр прокурорів України.
Також в законі передбачене підвищення базового посадового окладу прокурора з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Встановлення обмеження в розмірі 25% для максимального розміру премії прокурора за результатами календарного року, яка нараховується виключно відповідно до оцінки роботи прокурора.
Нагадаємо, що в першому читанні парламент ухвалив даний законопроект 10 вересня 2019 року. Тоді ж було ухвалене рішення про скорочення термінів його підготовки до розгляду у другому читанні вдвічі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].