У перший день чотириденного візиту до Японії президент Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром цієї країни Сіндзо Абе і висловив вдячність за послідовну політику Японії щодо підтримки України та невизнання спроби незаконної анексії Криму, збереження санкцій проти Росії. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
«Я хочу подякувати вам особисто за незмінну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України», – зазначив Зеленський. При тому він поінформував японську сторону про безпекову ситуацію на Донбасі та про останні зрушення у напрямку припинення війни і досягнення миру.
Сторони обговорили інвестиції Японії у розвиток інфраструктури України.
Зеленський подякував за фінансову допомогу, яка з 2014 року сягнула $1,8 млрд і додав, що Україна зацікавлена у продовженні реалізації інфраструктурних проектів за підтримки Японії.
Також президент подякував керівництво Японії за пом’якшення з 1 січня 2018-го візового режиму для громадян України та порушив питання запровадження безвізового режиму для українців напередодні Олімпійських ігор 2020 року в Токіо.
У свою чергу прем’єр-міністр Японії високо оцінив результати реформ в Україні, та запевнив, що Японія й надалі підтримуватиме Україну.
Сьогодні, 21 жовтня 2019 року, розпочався чотириденний робочий візит Зеленського до Японії для участі у церемонії інтронізації Імператора Нарухіто. Під час візиту президента Зеленського супроводжує перша леді Олена Зеленська.
Програмою візиту передбачено також зустріч Зеленського з керівниками нижньої та верхньої палат парламенту, членами японської парламентської асоціації дружби з Україною, керівництвом Японського агентства міжнародного розвитку та Японської асоціації нової економіки, представниками японського бізнесу. Крім того, запланована низка двосторонніх зустрічей Володимира Зеленського з лідерами іноземних країн, повідомили у прес-службі.
Нагадаємо, раніше Mind писав, що 30 квітня 2019 року імператор Японії Акіхіто пішов у відставку. Детальніше про це читайте у матеріалі Mind «Демократія по-японськи: імператор йде, хай живе імператор. Вперше за останні 200 років правитель Японії пішов у відставку – на зміну йому приходить новий».