Найближчим часом щодо колишнього народного депутата, керівника парламентського комітету з питань оборони Сергію Пашинського може бути ухвалено процесуальне рішення щодо епізодів справи «Укроборонпрому». Про це в інтерв’ю ICTV повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.
Відповідаючи на питання, чи можливо, що найближчим часом Сергію Пашинському будуть вручені нові підозри, вже пов’язані з «Укроборонпромом», Рябошапка зауважив: «ми не ананонсуємо підорзи, чи певні процесуальні рішення, але я не виключаю, що такі процесуальні рішення можуть з’явитися в інших епізодах».
Також комментуючи той факт що попри пряму чи опосередковану причетність колишнього народного депутата, Пашинського до «Укроборонпрому», справа щодо нього сьогодні стосується просто пригоди на дорозі, Рябошапка зазначив: «Можливо, це може виглядати дивним, але питання в тому, наскільки готові матеріали справи для того, щоби рухатись. Матеріали щодо Пашинського, власне, були зібрані і було достатньо доказів для того, щоб пред’являти підозру по цій справі. Що стосується багатьох інших справ, пов’язаних із економікою, скажімо так, і зловживанням посадою, ми лише на цьому тижні (з 14 по 20 жовтня 2019 року – Mind) зареєстрували три таких провадження, які можуть бути пов’язані із цією самою особою (Пашинським – Mind). Більше того, навіть підозра, яка пов’язана із (екс-заступником секретаря РНБО Олегом – Mind) Гладковським, вона теж має певні зв’язки із цим фігурантом (Пашинським – Mind). Це теж було частиною сюжету, пов’язаного із тим, що інкримінується Гладковському» – сказав Рябошапка.
Як відомо, 4 жовтня екс-нардепу повідомили про підозру, а 7 жовтня суд взяв Сергія Пашинського під варту до 4 грудня.
Нагадаємо, 31 грудня 2016 року в Київській області стався інцидент між екс-нардепом і жителем Васильківського району В'ячеславом Хімікусом, в результаті якого Пашинський застосував вогнепальну зброю, простреливши тому ногу. За фактом інциденту поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганські дії).
Водночас потерпілий Хімікус стверджував, що Пашинський порушував правила поводження зі зброєю, і куля тільки випадково потрапила в ногу, а не в тулуб. 1 серпня 2017 року Генпрокуратура закрила справу проти екс-нардепа.
18 жовтня 2019 року Київській апеляційний суд залишив Пашинського під вартою, без можливості подати апеляцію. Колишній парламентар назвав це рішення поразкою судової системи.
Також нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро (НАБУ) затримало Гладковського 17 жовтня.
Сам Гладковський назвав затримання «політично вмотивованим незаконним переслідуванням» й оголосив голодування «на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів».
На початку березня 2019 року тоді чинний президент України Петро Порошенко заявив, що звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО після того, як у лютому й березні журналісти Bihus.info опублікували кілька частин розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)» про суми «відкатів» і схеми розкрадання мільйонів в оборонній сфері. За даними журналістів, безпосереднім учасником цих схем був син колишнього заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор, а також сам Олег Гладковський і представники «Укроборонпрому».
Олег Гладковський та його син звинувачення відкидають.
21 жовтня, 2019 року, як писав Мind, родина Гладковського внесла за нього заставу в розмірі 10,6 млн грн.
Антикорупційний суд почав обирати запобіжний захід Гладковському 18 жовтня 2019 року, після того як Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила йому підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 («Зловживання владою або службовим становищем») та ст.366-1 («Декларування недостовірної інформації») Кримінального кодексу України.