Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
Друзі Порошенка організували розкрадання коштів «Укроборонпрому» – Bigus.info

Друзі Порошенка організували розкрадання коштів «Укроборонпрому» – Bigus.info

Журналісти оприлюднили листування ключових фігурантів схеми постачання продукції з Росії

Друзі Порошенка організували розкрадання коштів «Укроборонпрому» – Bigus.info
Зліва направо: Рогоза, Жуков, Гладковський
скрін-шот із відео BIHUS Info

Син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем з розкрадання в оборонному комплексі. Про це йдеться у розслідуванні «Bihus.info», на яке посилається «Українська правда».

З отриманої журналістами інформації випливає, що 22-річний син Гладковського разом із партнерами організував у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки.

При цьому державні оборонні підприємства платили за цю продукцію завищену в 2-4 рази ціну, купуючи її у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські схеми і давало на них згоду, стверджують розслідувачі.

Про саму схему журналісти писали ще півтора роки тому. Анонімне джерело надіслало їм архів електронного листування між учасниками оборудки.

Бізнесом на державних закупівлях, крім вже згаданого Ігоря Гладковського, займався також його друг Віталій Жуков, який «оформлює документи, заносить відкати». Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши у приватний сектор.

Третій організатор схеми – Андрій Рогоза. Його автори розслідування називають «спеціалістом з контрабанди», стверджуючи, що Рогоза ще до співпраці з Жуковим і Гладковським заробляв на сумнівних оборонних контрактах.

Як свідчить оприлюднене листування, Гладковський-молодший займався вирішенням питання найвищого рівня, узгоджуючи договори, зокрема, через свого батька. Гладковський-старший, крім посади в РНБО, також має бізнес-відносини з президентом Петром Порошенком.

Друзі Порошенка організували розкрадання коштів «Укроборонпрому» – Bigus.info
скрін-шот

Жуков і Рогоза займались так званою «поточною чорною роботою» – організацією поставок, домовленостями із постачальниками і переказом коштів.

Між собою дані особи домовлялись, наприклад, про те, які питання Гладковському-молодшому потрібно вирішити через свого батька чи через керівників заводів.

У листуванні також згадується про суму доходів. Йдеться про щонайменше 250 млн гривень, зароблених через 3 основні фірми-прокладки. Такою фірмою виступала навіть «Кузня на Рибальському», яка тоді належала Порошенку.

Водночас, у листуваннях Рогоза згадує 500 млн гривень, тому розслідувачі припускають, що справжній заробіток від схеми був значно більшим.

При цьому деякі деталі, поставлені фірмами Гладковського-Жукова-Рогози, були поганої якості і не відповідали вимогам, свідчать документи із заводів.

Крім того, у 2016 році бізнесмени, ймовірно, перепродавали запчастини, які вже належали українській армії і мали бути утилізовані.

Гроші відмивали і переводили в готівку через конвертаційні центри. У листуваннях учасники обговорювали відсотки, які отримували такі центри, і суми, які передавали буквально в пакетах.

Державні заводи, які закуповували контрабандні запчастини, імітували проведення чесного конкурсу, розглядаючи як учасників лише компанії-прокладки Гладковського-Жукова-Рогози.

Як повідомляється, журналісти готують ще дві частини розслідування, яке стосується розкрадання оборонної сфери.

Відомо, що Олег Гладковський разом із Ігорем Кононенком є найближчими партнерами президента і керують бізнесом Порошенка після його обрання.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко заявив, що всім, хто розкрадає кошти в української армії, повідрубує руки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті