Україна відкриє в Єрусалимі дипломатичну установу – офіс з просування інновацій та інвестицій. Про це повідомляє видання newsru.co.il з посиланням на слова міністра закордонних справ Ісраеля Каца.
«Офіс отримає статус дипломатичного представництва України в Єрусалимі. Основним напрямком діяльності цієї установи буде просування інновацій та інвестицій у сфері високих технологій», – сказав він.
За словами глави МЗС, відкриття такого офісу є одним із підсумків візиту прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху до Києва влітку 2019 року. Тоді під час переговорів піднімалося питання можливості відкриття окремих офісів у Києві та Єрусалимі.
«Ця подія є результатом стійких відносин в сфері зовнішньої політики між нашими державами. Крім того, вона є свідченням наміру обох сторін продовжувати і просувати ці відносини в усіх сферах, приділяючи особливу увагу економічному співробітництву та сфері інновацій і високих технологій», – додав Кац.
Нагадаємо: посольство України в Ізраїлі розташоване в Тель-Авіві.
У 2018 році США перенесли своє посольство в Єрусалим, визнавши саме це місто столицею Ізраїлю.
У 2017 році Генеральна асамблея ООН переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, яка відкидає рішення США щодо Єрусалиму. Україна не брала участь у голосуванні.