mind
США відкривають посольство США в Єрусалимі

США відкривають посольство США в Єрусалимі

Адміністрація США вважає, що це сприятиме стабільності в регіоні, критики переконані, що це лише розпалить регіональні конфлікти з новою силою

США відкривають посольство США в Єрусалимі
Єрусалим, Ізраїль
фото з pixabay.com

За рішенням президента Дональда Трампа США відкриють посольство в Єрусалимі, тим самим визнаючи його столицею Ізраїлю. Про це повідомляє CNN.

Адміністрація США вважає, що цей крок допоможе створити більшу регіональну стабільність. Критики говорять, що рішення визнати Єрусалим столицею лише розпалить регіональні конфлікти з новою силою. Також вони вважають, що цей крок означає кінець ролі США як «чесного посередника» в ізраїльсько-палестинських переговорах.

«Зрештою ми впевнені, що це рішення створить можливість і платформу для продовження мирного процесу на основі реалій, а не фантазій, – сказав Девід Фрідман, посол США в Ізраїлі. – Ми доволі оптимістичні щодо того, що це рішення створить більшу стабільність, а не меншу».

Колишній агент ЦРУ, який зараз керує розвідувальним проектом в Інституті Брукінса, Брюс Рідель, сказав, що на тлі загострення відносин між Іраном та Ізраїле, переносячи посольство в Єрусалим, президент Трамп тепер «всього в кількох днях від вкидання ще однієї пляшки з бензином у вогонь, це дуже небезпечно».

Нове посольство розташовуватиметься в приміщенні колишнього консульства. Раніше американське посольство знаходилося в Тель-Авіві.

Зазначається, що церемонію відкриття відвідають американські офіційні особи, серед яких донька президента Іванка Трамп, його зять Джаред Кушнер, міністр фінансів Стівен Мнучін та заступник держсекретаря США Джон Салліван. Самого Трампа на церемонії не буде, але він звернеться до учасників за допомогою відеозв’язку.

Нагадаємо: 6 грудня Дональд Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і повідомив про свої плани перенести туди посольство США.

Арабські країни, ООН та Європа засудили це рішення США, оскільки, на їхню думку, воно посилить ескалацію тероризму та екстремізму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті