Тристоронні переговори у Брюсселі щодо продовження транзиту російського газу через територію України завершилися, вони тривали близько 80 хвилин, передає кореспондент Радіо Свобода.
Після завершення тристороннього засідання сторони виступили з короткими брифінгами щодо змісту переговорів. ЄК роздратована відсутністю результатів газових перемовин, оскільки новий раунд не приніс ніяких новин щодо того, чи буде підписано нову угоду, інформує кореспондент.
Росіяни при цьому демонструють, що налаштовані на конструктив і готові підписати новий газовий конракт, але з кількома умовами. Перша – вони чекають, коли Україна імплементує європейське газове законодавство,згідно з яким має створити незалежного газотранспортного оператора в рамках законодавства Євросоюзу (провести анбандлінг).
Другою умовою стало те, що Росія повʼязує підписання нового транзитного контракту і вирішення судових суперечок, тобто український «Нафтогаз» має відкликати судові позови проти «Газпрому».
Сторони домовилися продовжити переговори в листопаді.
#TrilateralGasTalks in full swing. I have appealed to everyone around the table to engage constructively. #Russia #Ukraine pic.twitter.com/TpJwzRv2lY
– Maroš Šefčovič🇪🇺 (@MarosSefcovic) October 28, 2019
Єврокомісія при цьому виступила з пропозицією підписати контракт без скасування судових позовів.
«Я розчарований результатом сьогоднішніх переговорів», – сказав заступник глави Єврокомісії Марош Шефчович по завершенню 4-го раунду газових перемовин.
При цьому він наголосив, що перебоїв із поставкою для європейських споживачів не буде, оскільки ПСГ Європи заповнені під зав’язку.
Як повідомила прес-служба «Нафтогазу», від врегулювання ситуації шляхом «пакетного рішення всіх проблем» українська сторона відмовилася, зазначивши, що ніякого відкликання судових позовів не буде.
«Щодо майбутніх відносин у нас спільна позиція з Єврокомісією: новий контракт має бути довгостроковим та на значний обсяг. Він має бути укладений з новим оператором української ГТС, який з 1 січня 2020 року буде виведений з групи «Нафтогаз». Єврокомісія представила деталізовану пропозицію щодо продовження переговорів і підписання довгострокового контракту. Ми вважаємо цю пропозицію конструктивною», – повідомила компанія на своїй сторінці у Facebook.
Також зазначається, що українська сторона запросила представників «Газпрому» взяти участь в громадському обговоренні нової методики тарифоутворення, яка заснована на європейських правилах.
Чергова тристроння зустріч в Брюсселі завершена. Російська сторона поділилася цікавими інтерпретаціями «Старих пісень...
Опубліковано Нафтогаз України – Naftogaz Понеділок, 28 жовтня 2019 р.
Нагадаємо, на переговорах Україну представляють міністр енергетики і навколишнього середовища України Олексій Оржель та глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв.
Від російської сторони в переговорах беруть участь міністр енергетики Росії Олександр Новак і глава «Газпрому» Олексій Міллер.
Як повідомлялося раніше, «Газпром» заявив, що укладе транзитний контракт з Україною, тільки якщо вона зніме судові претензії.