Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
«Газпром» укладе транзитний контракт з Україною, тільки якщо вона зніме судові претензії

«Газпром» укладе транзитний контракт з Україною, тільки якщо вона зніме судові претензії

Також Україна має до 1 січня створити незалежного газотранспортного оператора

«Газпром» укладе транзитний контракт з Україною, тільки якщо вона зніме судові претензії
http://government.ru

Україна має піти на досудове врегулювання судової суперечки з «Газпромом», тільки в такому випадку російський газовий монополіст погодиться на укладання нового транзитного контракту через територію України. Про це повідомив глава «Газпрому» Олексій Міллер на зустрічі з російським прем’єром Дмітрієм Медвєдєвим.

«До українських і європейських партнерів наша позиція доведена: що, без сумніву, до укладення нового [транзитного] контракту необхідно повністю врегулювати всі судові суперечки. А їх досить багато. І тут треба відзначити рішення Стокгольмського суду, який фактично вніс дисбаланс в два контракти: контракт на поставку і контракт на транзит через територію України. Плюс ті рішення, які були прийняті українськими судами по так званій антимонопольному справі проти «Газпрому», – сказав Міллер.

«Міжнародна практика знає приклади, коли суперечки підприємств врегульовувалися в досудовому порядку, і ми пропонуємо такий нульовий варіант, який би повністю припинив всі судові позови, всі позови були б відкликані і була б підведена риска під всією цією історією», – заявив глава «Газпрому».

Також він наголосив, що Україна має виконати ще одну вимогу для нового контракту – завершити процедуру анбанлдлінгу (виділення функції оператора ГТС в окрему компанію).

«Україна поставила перед собою завдання перейти на європейське законодавство – Третій енергетичний пакет з 1 січня 2020 року. Ви знаєте, що ця процедура не така швидка, вона вимагає створення незалежного газотранспортного оператора і незалежного регулятора, який буде встановлювати тарифи. На сьогодні до завершення цього процесу ще досить далеко», – зазначив Міллер.

Він заявив, що якщо до 1 січня 2020 року анбандлінг не буде завершено, то «єдиним шляхом буде продовження діючого контракту в нових, актуалізованих до сьогоднішнього часу ринкових умовах».

Нагадаємо, «Нафтогаз» пред'явить «Газпрому» позов на понад $11 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті