Китай може скасувати мита на сільгосптовари із США – Reuters

Китайська сторона переконана, що для нормалізації торгівлі, аналогічні кроки мають зробити і Сполучені Штати

фото www.flickr.com/photos/87913776@N00/3033615378

Пекін може скасувати додаткові мита на сільськогосподарську продукцію із США, впроваджені минулого року, щоб полегшити імпортерам можливість купувати товари на суму до $50 млрд. Про це повідомляє Reuters.

Раніше цього місяця президент Дональд Трамп заявив, що Китай пообіцяв щорічно купувати с\г продукції із США на $40-$50 млрд в межах угоди про припинення торгової війни між двома економіками.

Але, як пише видання, каменем спотикання став попит,оскільки КНР хоче купувати на основі ринкових умов,замість того,щоб брати на себе виконання конкретних обсягів, сум та часових рамок.

«Те,що може зробити влада,це скасувати додаткові мита,обидві сторони мають це зробити. Потім хай компанії здійснюють покупки за власним бажанням і на основі ринкових правил», – сказав Reuters Цао Дерун, президент Китайської торгової палати з імпорту та експорту продктів харчування, місцевих продукті та субпродуктів тваринного походження (CFNA).

Цао додав, що це створить умови для «зручного» та «хорошого» торгового середовища, а не змушуватиме фірми купувати певну кількість продукту протягом певного періоду часу.

«Після зняття мит торгівля повернеться до нормального життя. Тоді те, скільки купуватимуть компанії,залежатиме від ринку», – додав він.

Хоча Китай може наростити покупки в залежності від кон’юнктури ринку, мета у $40-$50 млрд є «дуже високою» і вона не може бути гарантована, додав Цао.

Нагадаємо: в липні минулого року Пекін увів додаткові 25%-і мита для списку продуктів із США, включно із соєю та іншими зерновими культурами,у відповідь на мита, які Вашингтон впровадив для низки китайських товарів. У вересні цього року КНР підвищила деякі мита.

Очікувалось, що Трамп та його китайський колега Сі Цзіньпін підпишуть перший етап торгової угоди під час саміту АТЕС в листопаді. Але Чилі, де мав проходити саміт, неочікувано скасував його через громадські протести в свої столиці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS