Керівництво Deutsche Bank схвалило продаж дорогої нерухомості в Кремнієвій долині російському бізнесмену Віталію Юсуфову, синові екс-міністра енергетики РФ Ігоря Юсуфова, всупереч запереченням свого репутаційного комітету в США. Про це повідомляє WSJ.
Німецький комітет з репутаційних ризиків схвалив цю угоду вартістю в $72 млн. Вона була закрита в травні 2018 року. Низка топ-менеджерів банку позначила угоду як сумнівну, до їх числа увійшла і особа, відповідальна за протидію відмиванню коштів, говорять джерела газети.
Мова йде про офісну будівлю у місті Менло-Парк,штат Каліфорнія, половину якого в 2016 році купив інвестиційний фонд, який знаходиться під управліннями контролю за активами Deutsche Bank в США. Однак через фінансові труднощі функціонери банку були змушені згодом перепродати нерухомість. Покупцем стала компанія Willow Project, яка належить підприємцю Юсуфову.
Видання підкреслює, що члени виконавчого комітету керівництва банку в Нью-Йорку робили спробу заблокувати угоду, апелюючи до можливого репутаційного збитку, який вона може завдати фінансовому інституту.
Команда, яка відповідає за операції з нерухомістю, оскаржила цей вердикт, і в результаті суперечка вирішувалося за участі цілої групи топ-менеджерів Deutsche Bank у Франкфурті та Лондоні. Учасники обговорення дійшли висновку, що ризики, які несе угода, недостатні для відмови від неї, і звернули увагу, що Юсуфов не перебуває під санкціями.
Видання наголошує,що банки щорічно позначають як підозрілі тисячі транзакцій, які здійснюються безпосередньо їхніми клієнти або з їх участю. Однак ситуація, в якій фінансовий інститут звертає увагу регуляторів на проведену ним же угоду, носить неабиякий характер.
Нагадаємо: Deutsche Bank був банк був втягнутий у масштабну операцію під назвою «глобальний ландромат» або «глобальна пральня». Російські злочинці, пов’язані з Кремлем та ФСБ, використовували схему у 2010–2014 роках для переміщення грошей у західну фінансову систему. Вважається, що загальна сума цих операцій може сягати $80 млрд. Deutsche Bank був використаний для відмивання грошей через його банківську мережу, яка дозволила ефективніше переводити кошти з Росії в США, Євросоюз та Азію.