«Російська пральня»: ЄС завдав першого удару по одній з найбільших схем відмивання коштів з Росії
Німеччина першою взялась за справу і вже конфіскувала майна на 50 млн євро

ФРН першою з країн ЄС взялась за розслідування схеми відмивання російських грошей, відомої як «Російська пральня». Протягом триденної операції німецька поліція конфіскувала в баварських містах Нюрнберг, Регенсбург, Мюльдорф-на-Інні і в гессенському Швальбасі-на-Таунус чотири будівлі, а також заарештували рахунки, на яких знаходилося майже 8 мільйонів євро. В цілому, сума конфіскованого склала близько 50 мільйонів євро. По це повідомляє DW.
Комерційна нерухомість і фінанси, заарештовані поліцією в Німеччині, безпосередньо пов'язані з системою відмивання грошей, що має різні назви: «ландромат», «Російська пральня», «Молдавська схема». Через неї з Росії були виведені колосальні суми – не менше $22 млрд тільки за три роки, з 2011 по 2014-й.
Підозрюваних у цій справі в Німеччині – троє. Один живе з сім'єю в Мюнхені, у нього «є і німецький паспорт». Він не перебуває під вартою, так як правоохоронні органи вважають, що ризику втечі немає. Інші деталі про підозрюваних не повідомляються: офіційні звинувачення проти них поки не висунуті.
Це перший гучний удар в Західній Європі по «Російській пральні», про яку відомо з 2014 року, коли про шахрайську схему розповіли журналісти Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).
Схема наймасштабнішого з відомих виведення грошей з Росії виглядала натупним чином: шахраї отримували фіктивні рішення молдавського суду щодо стягнення з підставних російських фірм-одноденок боргів на багатомільйонні суми. Гроші у компаній, що існували тільки на папері, але якимсь дивом знаходилися і відправлялися фірмам-кредиторам в Великобританії або в офшорах. «Молдавською» схему прозвали ще й тому, що більша частина коштів була виведена за допомогою молдавського банку Moldindconbank. Ще частина була відправлена далі, в латвійський Trasta Komercbanka, звідки надійшла, зокрема, до Німеччини, через німецькі Deutsche Bank і Commerzbank. Потрапивши в юрисдикцію ЄС, гроші вважалися «відмитими».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].