«Російська пральня»: ЄС завдав першого удару по одній з найбільших схем відмивання коштів з Росії

«Російська пральня»: ЄС завдав першого удару по одній з найбільших схем відмивання коштів з Росії

Німеччина першою взялась за справу і вже конфіскувала майна на 50 млн євро

«Російська пральня»: ЄС завдав першого удару  по одній з найбільших схем відмивання коштів з Росії
фото pixabay.com

ФРН першою з країн ЄС взялась за розслідування схеми відмивання російських грошей, відомої як «Російська пральня». Протягом триденної операції німецька поліція конфіскувала в баварських містах Нюрнберг, Регенсбург, Мюльдорф-на-Інні і в гессенському Швальбасі-на-Таунус чотири будівлі, а також заарештували рахунки, на яких знаходилося майже 8 мільйонів євро. В цілому, сума конфіскованого склала близько 50 мільйонів євро. По це повідомляє DW.

Комерційна нерухомість і фінанси, заарештовані поліцією в Німеччині, безпосередньо пов'язані з системою відмивання грошей, що має різні назви: «ландромат», «Російська пральня», «Молдавська схема». Через неї з Росії були виведені колосальні суми – не менше $22 млрд тільки за три роки, з 2011 по 2014-й.

Підозрюваних у цій справі в Німеччині – троє. Один живе з сім'єю в Мюнхені, у нього «є і німецький паспорт». Він не перебуває під вартою, так як правоохоронні органи вважають, що ризику втечі немає. Інші деталі про підозрюваних не повідомляються: офіційні звинувачення проти них поки не висунуті.

Це перший гучний удар в Західній Європі по «Російській пральні», про яку відомо з 2014 року, коли про шахрайську схему розповіли журналісти Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Схема наймасштабнішого з відомих виведення грошей з Росії виглядала натупним чином: шахраї отримували фіктивні рішення молдавського суду щодо стягнення з підставних російських фірм-одноденок боргів на багатомільйонні суми. Гроші у компаній, що існували тільки на папері, але якимсь дивом знаходилися і відправлялися фірмам-кредиторам в Великобританії або в офшорах. «Молдавською» схему прозвали ще й тому, що більша частина коштів була виведена за допомогою молдавського банку Moldindconbank. Ще частина була відправлена ​​далі, в латвійський Trasta Komercbanka, звідки надійшла, зокрема, до Німеччини, через німецькі Deutsche Bank і Commerzbank. Потрапивши в юрисдикцію ЄС, гроші вважалися «відмитими».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло