Уряд Великобританії зупинив видобуток в країні природного газу із застосуванням технології фрекінгу. Про це пише dw з посиланням на заяву влади в Лондоні про запровадження мораторію на цей спосіб видобутку сланцевого газу.
Міністерство у справах бізнесу, енергетики і промислової стратегії повідомило, що роботи з видобутку сланцевого газу припиняють доти, поки не буде доведено безпечність фрекінгу.
Нагадаємо: досі уряд прем'єр-міністра Бориса Джонсона підтримував цей метод видобутку газу. Таким чином Лондон хотів знизити залежність країни від імпорту газу.
Вперше уряд Великобританії запровадив заборону на видобуток газу методом фрекінгу у 2011 році і скасував його лише сім років по тому. Нинішня влада вирішила відмовитися від цієї технології після того, як в серпні 2019 року на півночі країни були зафіксовані підземні поштовхи. Додамо, що в цьому регіоні енергетична компанія Cuadrilla вела роботи з видобутку сланцевого газу.
Техніку фрекінгу різко критикують екологічні активісти. Вона передбачає закачування суміші з води, піску і хімічних речовин під тиском на велику глибину і розрив твердих порід, переважно газоносних сланців. При цьому з щільної породи вивільнюється природний газ і починає надходити на поверхню.
Екологи виступають проти цього методу через підвищення ймовірності локальних землетрусів, а також можливість зараження джерел води отруйними хімічними сполуками.