Троє з основних радників президента Трампа зустрілись із ним в Овальному кабінеті у травні, щоб переконати його у тому, що новий український лідер є союзником, який заслуговує підтримки США. За словами нинішніх та колишніх чиновників США, які знають про хід цієї зустрічі, Трамп тоді заявляв, що все керівництво Україну вступило у змову з демократами, щоб підірвати його президентську кампанію 2016 року. Про це повідомляє WP.
Міністр енергетики Рік Перрі запевняв Трампа у тому, що новий український президент відрізняється від інших, що він є реформатором у своїй справі, як і сам Трамп. Але чим дужче радники намагались переконати американського лідера,тим сильніше він пручався.
«Вони жахливі, корумповані люди», – сказав їм Трамп.
Зазначається, що до сьогодні вже дюжина свідків дала свідчення перед комітетами Палати представників у справі щодо імпічменту Трампа за закритими дверима. Однією з тем, яка проходить через більшість їхніх версій, є «непримирима ненависть Трампа до України», яка тягнеться з його перших днів у Білому домі.
«Ми ніколи не могли цього зрозуміти,- сказав колишній високопосадовець з Білого дому та додав, що ймовірно ця ненависть витікає з президентських поглядів на теорію змови.
«Були обвинувачення у тому, що вони якимось чином співпрацювали з кампанією Клінтон. Були обвинувачення, що вони йому нашкодили. Він просто ненавидів Україну», – зазначив він.
Ворожість Трампа до України була настільки глибокою та стійкою до типових зовнішньополітичних прохань про необхідність підтримати союзників, що високопоставлені чиновники дійшли висновку,що єдиний спосіб це подолати – організувати зустріч Трампа і Зеленського.
Журналісти стверджують, що Трамп нібито намагався передати свої погляди екс-спецпреду Держдепу у справах України Курту Волкеру, натякаючи йому на те, що Україна нібито несправжня країна, що вона нібито завжди була частиною Росії і що вона – «повністю корумпована». При цьому, запевняють у виданні, Трамп нібито чинив опір постачання Україні протитанкових комплексів Javellin в 2017 році.
Весь кабінет нацбезпеки це рішення підтримав, але Трамп сумнівався, пише WP.
«Він продовжував повторювати,що не варто було злити Росію, і те, наскільки поганою країною є Україна», – розповів один з екс-високопосадовців Білого дому.
Всередині адміністрації головні радники Трампа обговорювали причини такого його відношення. Деякі з них висловили думку, що американський лідер розглядав Україну, як перепону на шляху до покращення відносин з РФ та Путіним, який був невдоволений санкціями США, введеними проти Москви через анексію Криму та війну на Донбасі.
Раніше, колишній віце-президент США і головний кандидат від демократів у президентській виборчій кампанії 2020 року Джо Байден заявив, що Дональд Трамп в силу свого соціального статусу не здатний співпереживати середньому класу, який знаходиться в біді при такій економічній політиці президента