НБУ вважає інвестиції головним фактором прискорення зростання економіки

Для виходу на більш високі темпи зростання економіки країні необхідно проводити податкове стимулювання інвестицій, залишаючи у підприємств більший ресурс для розвитку

Фото: pixabay.com

Аналіз Національного банку (НБУ) показує, що головним фактором прискорення зростання економіки повинні стати інвестиції, і для ривка необхідний вихід інвестицій на рівень 25–30% ВВП. Про це Мind розповів економіст Данило Монін.

Нацбанк передбачає істотне зниження облікової ставки у 2020 році, з виходом на 8% у 2021 році, що дозволить істотно знизити вартість кредитних ресурсів для українських підприємств.

«Крім того, НБУ та Кабмін бачать істотну роль сільського господарства як драйвера зростання економіки», – зазначив експерт.

Монін зазначив, що до негативних факторів, що уповільнюють зростання економіки, НБУ відносить втрату транзитних можливостей України по газу через запуск додаткових гілок «Північного потоку» і «Південного потоку». Так, регулятор оцінив падіння прокачування з 70–80 млрд куб/м до 50 млрд куб/м у 2020 році та до 33 млрд куб/м у 2021 році. І це сповільнюватиме економіку на 0,8% ВВП.

«Вітаючи рухи обох відомств, мушу зазначити, що проведене дослідження капітальних та іноземних інвестицій в економіку показало, що Україна має системні обмеження щодо можливостей підняття рівня інвестування в економіку», – зазначив Монін.

За його словами, кредитування підприємств у 2000-х роках при ставках на рівні 8–12% дозволяло формувати додатковий інвестиційний ресурс на рівні 4–5% ВВП, який зараз, за жорсткої політики НБУ, впав до 1% ВВП.

Також, Монін зазначив, що для виходу на більш високі темпи зростання економіки країні необхідно проводити податкове стимулювання інвестицій, залишаючи у підприємств більший ресурс для розвитку. Крім того, необхідно і податкове стимулювання утримання прибутку в країні.

Нагадаємо: у вересні 2019 року профіцит зведеного платіжного балансу склав $60 млн, у порівнянні з дефіцитом $582 млн за аналогічний період минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS