Естонська філія Danske Bank пропонувала росіянам секретні послуги з переведення грошей в золото

Зазначається, що золоті злитки вагою в 250 грамів клієнти отримували незапакованими і без паперових сертифікатів

фото www.flickr.com/photos/vladimir-911/15369818906

Естонська філія Danske Bank, відомий завдяки грандіозному скандалу з відмиванням грошей, пропонувала своїм російським клієнтам послугу з переказу грошей в золоті злитки та монети. Про це дізнався Bloomberg, передає The Bell.

Danske Bank активно почав пропонувати своїм VIP-клієнтам золото в 2012 році, свідчать датовані цим роком документи, які виявилися в розпорядженні агентства. Банк підкреслював, що золото – це не тільки спосіб захеджувати ризики, але і можливість зберегти анонімність і зробити активи більш «транспортабельними».

Якраз в 2007-2012 роках через банк пройшло €200 млрд сумнівного походження. Нещодавнє розслідування показало, що майже чверть цих грошей була з Росії.

Як мінімум частина клієнтів скористалася пропозицією щодо переведення грошей в золото. Воно збіглося з бумом на ринку дорогоцінного металу: в 2011-2012 роках воно торгувалося на історичних максимумах і в 2012 році коштувало більше $1600 за унцію (зараз ціна нижче $1500).

Золоті злитки вагою в 250 грамів клієнти отримували незапакованими і без паперових сертифікатів. Скільки всього золота банк продав таким чином – невідомо, але Bloomberg пише, що він купував метал у двох постачальників. Один з них займався замовленнями на €300 000 – це еквівалентно 6 кг золота – і більше. Другий брав на себе більш дрібні поставки.

У звіті, опублікованому в 2018 році, банк перерахував всі сервіси, які пропонував своїм закордонним клієнтам. Золотих злитків в цьому переліку не було. В датованій 2012 роком презентації для VIP-клієнтів говорилося, що «цей продукт не рекламується публічно і в ЗМІ».

Нагадаємо: на тлі гучного скандалу із відмиванням коштів 1 жовтня данський банк Danske підтвердив, що йде з естонського ринку банківських послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS