Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Danske Bank через скандал йде з естонського ринку

Danske Bank через скандал йде з естонського ринку

Кредитний портфель його корпоративних клієнтів переведений в литовську філію Danske, а обслуговуванням кредитів приватних осіб займеться LHV

Danske Bank через скандал йде з естонського ринку
фото www.flickr.com/photos/cp_viby/3311359152

Сьогодні 1 жовтня датський банк Danske підтвердив, що йде з естонського ринку банківських послуг. Про це повідомляє err.ee.

Видання наголошує, що банк ще в лютому отримав від Фінансової інспекції припис припинити свою діяльність в Естонії.

В межах розпочатої процедури закриття філії в найближчі дні будуть видалені і всі логотипи банку Danske з розташованого в центрі Таллінна його головного офісу.

«Початок процедури закриття філії – це наступний крок на шляху повного завершення діяльності Danske в Естонії», – прокоментувала Фінансова інспекція.

За повідомленням банку, кредитний портфель його корпоративних клієнтів переведений в литовську філію Danske, а обслуговуванням кредитів приватних осіб займеться LHV. За умовами угоди, повністю цей портфель з майже 11 000 клієнтами перейде до LHV до кінця листопада.

Фінансова інспекція раніше підкреслила, що Danske протягом декількох років порушував діючі в Естонії постанови по боротьбі з відмиванням грошей, дозволяючи здійснювати підозрілі операції клієнтам, в разі яких ризик відмивання грошей був високим.

Danske також вводив в оману естонські державні установи, надаючи їм неповну інформацію і, тим самим, створюючи перешкоди для їх роботи.

Нагадаємо: нещодавно Департамент поліції і прикордонної охорони Естонії підтвердив, що в Таллінні був знайдений труп колишнього глави естонської філії банку Danske Айвара Рехе. Зазначається, що труп був знайдений в його власному саду і все вказує на самогубство.

У листопаді 2017 року в Естонії було порушено кримінальну справу стосовно естонського філії Danske. Держпрокуратура підтвердила, що стосовно Айвара Рехе справа не порушувалася і що він не пов'язаний зі слідчими діями щодо банку.

За час його роботи клієнтами естонського відділення було проведені підозрілі трансакцій на загальну суму близько 200 млрд євро. Як повідомила у вересні 2018 року лондонська газета The Financial Times з посиланням на попередній звіт консалтингової компанії Promontory Financial, тільки протягом 2013 року через відділення Danske Bank в Естонії пройшло $30 млрд, що належать росіянам і жителям країн колишнього СРСР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті