Сенат США прийняв законопроєкт по Гонконгу, Китай заявив протест

Китайська сторона вважає законопроект «неприкритим втручанням в справи Гонконгу , внутрішні справи Китаю, грубим порушенням міжнародного права і основних норм міжнародних відносин»

фото www.flickr.com/photos/n_ipper/48079187306

Сенат Конгресу США одноголосно схвалив законопроект «Про права людини і демократії в Гонконзі». Документ спрямований до Палати представників, яка раніше прийняла аналогічний законопроект. Тепер у разі узгодження обома палатами Конгресу тексту законопроекту він повинен надійти на підпис президенту США Дональда Трампа. Про це пише «Інтерфакс» із посиланням на американські ЗМІ.

Слідом за першим Сенат прийняв другий законопроект, який запроваджує заборону на поставки спорядження для гонконгської поліції: сльозоточивої та перцевого газу, гумових куль і електрошокерів.

У той же час, як відзначає деякі видання, Трамп може відмовитися підписувати документ, оскільки прагне укласти торговельну угоду з Китаєм.

Відповідно до сенатського законопроєкту, держсекретар США Майк Помпео повинен буде не рідше одного разу на рік свідчити Конгресу, що Гонконг зберігає достатню автономію, щоб претендувати на преференції в торгівлі зі Сполученими Штатами. Документ також передбачає введення санкцій відносно посадових осіб, відповідальних за порушення прав людини в Гонконзі.

МЗС КНР назвав прийняття Сенатом американського Конгресу законопроекту про ситуацію в Гонконзі втручанням у внутрішні справи Китаю і заявив Вашингтону рішучий протест.

«Сенат США 19 листопада розглянув законопроект «Про права людини і демократії в Гонконзі». Китай рішуче засуджує і заявляє рішучий протест проти цього законопроєкту, в якому ігноруються факти, вноситься плутанина, порушуються норми і застосовуються подвійні стандарти, що є неприкритим втручанням в справи Гонконгу , внутрішні справи Китаю, грубим порушенням міжнародного права і основних норм міжнародних відносин», – йдеться в поширеній заяві офіційного представника МЗС КНР Ген Шуана.

Він підкреслив, що в наразі перед Гонконгом стоїть завдання не «вирішення питання про так звані права людини і демократії», а «якнайшвидше припинення заворушень, відстоювання законів, відновлення порядку».

За словами Ген Шуана, центральний уряд Китаю «продовжить рішуче підтримувати законні дії уряду соціального адміністративного району Гонконг, заходи поліції Гонконгу, спрямовані на дотримання законів, судової системи Гонконгу щодо покарання злочинців відповідно до закону».

МЗС КНР зажадав від Вашингтона «негайно припинити втручатися в справи Гонконгу і втручатися у внутрішні справи Китаю, щоб не розпалювати вогонь».

«Якщо американська сторона продовжить такі дії, то Китай вживе рішучих заходів, щоб рішуче протистояти цьому, твердо відстоювати національний суверенітет, безпеку і інтереси розвитку», – підкреслюється в заяві.

Як повідомляється, протестуючі в Гонконзі готуються в середу, 20 листопада, знову вийти на вулиці і блокувати автомобільні дороги і перервати роботу залізничного транспорту. Вони планують почати свою акцію рано вранці. щоб паралізувати Гонконг в ранковий «час пік».

За останні кілька днів центром протесту став Політехнічний університет. Поліція заарештувала близько 400 осіб, які брали участь у заворушеннях в цьому університеті. З кінця минулого тижня в Гонконзі закриті початкові і середні школи.

Нагадаємо: в Китаї з червня тривають масові протести. Приводом для протестів стали законодавчі зміни, що регулюють екстрадицію з автономного району людей, обвинувачених в злочинах владою інших країн. Якщо поправку приймуть, жителів міста зможуть екстрадувати навіть в ті країни, з якими у Гонконгу немає про це договору, в тому числі в Тайвань, Макао і материкову частину Китаю.

Як повідомлялось, у серпні влада Китаю не погодилася на пропозицію глави адміністрації Гонконгу Керрі Лем повністю скасувати законопроект про екстрадицію. Їй рекомендували не піддаватися на жодні вимоги протестувальників, Раніше Керрі Лем передала Пекіну п'ять основних вимог жителів Гонконгу і порадила скасувати закон про екстрадицію заради виходу з політичної кризи.

23 жовтня влада Гонконгу офіційно оголосила про відкликання законопроекту про екстрадицію, що став причиною масових багатомісячних протестів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS