Гонконг офіційно відкликав законопроект про екстрадицію

Гонконг офіційно відкликав законопроект про екстрадицію

Через нього в країні вже кілька місяців тривають масштабні протести

Гонконг офіційно відкликав законопроект про екстрадицію
фото www.flickr.com/photos/25936875@N03/2458921685

Влада Гонконгу в середу офіційно оголосила про відкликання законопроекту про екстрадицію, що став причиною масових багатомісячних протестів. Про це повідомляє Associated Press.

Рішення на засіданні в Законодавчих зборах озвучив секретар Гонконгу з питань безпеки Джон Лі. Він не став відповідати на запитання учасників засідання, а голова зборів заявив, що в даному випадку правила не передбачають дискусій.

Раніше очікувалося, що про відкликання законопроекту, який спровокував багатомісячні акції протесту, оголосить глава адміністрації Гонконгу Керрі Лем. Передбачалося, що це повинно було статися ще 16 жовтня, проте щорічне звернення до парламенту було зірвано.

Нагадаємо: в Китаї з червня тривають масові протести. Приводом для протестів стали законодавчі зміни, що регулюють екстрадицію з автономного району людей, обвинувачених в злочинах владою інших країн. Якщо поправку приймуть, жителів міста зможуть екстрадувати навіть в ті країни, з якими у Гонконгу немає про це договору, в тому числі в Тайвань, Макао і материкову частину Китаю.

Як повідомлялось, у серпні влада Китаю не погодилася на пропозицію глави адміністрації Гонконгу Керрі Лем повністю скасувати законопроект про екстрадицію. Їй рекомендували не піддаватися на жодні вимоги протестувальників, Раніше Керрі Лем передала Пекіну п'ять основних вимог жителів Гонконгу і порадила скасувати закон про екстрадицію заради виходу з політичної кризи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло