Виробники пальмової олії створять спільний фонд для протидії критикам цієї галузі, заявив урядовець Малайзії на тлі все більш пильної уваги до товару, який звинувачують в нанесенні масштабного збитку навколишньому середовищу, передає esmmagazine.com.
Вирощування пальмової олії, яка використовується у всьому, від морозива до губної помади, призводить до масової вирубки лісів у Південно-Східній Азії і в небезпеці для дикої природи, таких як орангутанги і слони.
Генсек міністерства основних галузей промисловості Малайзії, який курирує виробництво пальмової олії, Тан Ю Чонг заявив на конференції, що новим фондом керуватиме Рада країн-виробників пальмової олії – галузевий орган, створений великими виробниками Індонезії і Малайзії.
«Ми хочемо активно розвивати цей фонд, щоб подолати проблему з реалізацією пальмової олії», – сказав Тан.
За його словами, фонд буде реалізовувати нову стратегію розвитку зв’язків з громадськістю в галузі.
В цьому році Євросоюз здійснив кроки щодо обмеження використання пальмової олії в біодизелі (біодизель – рідке моторне паливо з ефірів жирних кислот, використовується в автотранспорті).
Малайзія – другий за величиною виробник пальмової олії. У цьому році була запущена компанія з лобіювання та зв'язків з громадськістю, щоб підвищити імідж пальмової олії, особливо в Європі.
Індонезія і Малайзія просувають використання біодизеля всередині країни, щоб збільшити споживання пальмової олії. У Малайзії частка використання олії в біодизелі збільшиться з 7 до 10%. До кінця наступного року ця цифра досягне 20%. Протягом наступних кількох років уряд Малайзії буде прагнути довести цю цифру до 30%.
У квітні цього року Індонезія образилася на Євросоюз через його відмову від пальмової олії і заблокувала поставки європейського алкоголю.
Раніше Малайзія пригрозила не купувати європейські винищувачі, якщо ЄС відмовиться від її пальмової олії.