Малайзія погрожує не купувати європейські винищувачі, якщо ЄС відмовиться від її пальмової олії

Малайзія погрожує не купувати європейські винищувачі, якщо ЄС відмовиться від її пальмової олії

З 1990 по 2008 рік через виробництво пальмової олії було знищено 8% лісів планети

Малайзія погрожує не купувати європейські винищувачі, якщо ЄС відмовиться від її пальмової олії
фото DR

Малайзія може відмовитися від закупівлі європейських винищувачів і натомість купувати китайські аналоги, заявив прем'єр-міністр країни Махатхир Мохамад. Причиною стали плани Євросоюзу відмовитися від імпорту пальмової олії з цієї азіатської країни, передає New Straits Times.

«Якщо ЄС не буде купувати нашу пальмову олію, то у відповідь ми відмовимося від їх продукції, – сказав малайзійський прем'єр.

При цьому він ніби між іншим зазначив, що китайські авіаційні технології перевершують західні.

Європарламент в січні 2018 року схвалив пакет законопроектів, спрямованих на скорочення споживання енергії. Один із запропонованих заходів передбачає заборону на використання пальмової олії при виробництві біопалива.

Малайзія – другий після Індонезії виробник цієї продукції в світі. Ці дві країни постачають до 90% всієї пальмової олії.

Раніше Малайзія збиралася оновити парк ВПС за рахунок французьких винищувачів Rafale і європейських Eurofighter Typhoon.

Як пише ВВС, виробництво пальмової олії має негативні екологічні та соціальні наслідки. Робота на олійних плантаціях йде без дотримання прав людини. Крім того, для масового вирощування олійної пальми вирубають і випалюють ліси, тим самим руйнуючи екосистеми і зменшуючи біорізноманіття. Численні види тварин, в тому числі орангутани, слони, носороги і тигри, втрачають природне середовище існування. В період з 1990 по 2008 рік через виробництво пальмової олії було знищено 8% лісів планети.

У зв'язку з цим такі організації як GreenPeace та WWF лобіюють обмеження виробництва пальмової олії.

Між тим Україна нарощує закупівлю пальмової олії, тільки за січень цього року вона закупила за кордоном 16 300 тонн цієї продукції.

Раніше Верховна Рада прийняла закон, який обмежує використання пальмової олії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло