Згідно з останнім звітом, Азія «не в змозі сама себе прогодувати» і повинна в найближчі 10 років інвестувати принаймні $800 млрд для виробництва більшої кількості продуктів. Про це повідомляє CNBC.
Населення Азії росте, а споживачі вимагають більш безпечних та здорових продуктів харчування.
Витрати на харчування збільшаться більш ніж удвічі – з $4 трлн у 2019-му до $8 трлн до 2030 року, йдеться у звіті Asia Food Challeng.
«Якщо ці інвестиції не будуть реалізовані, ми вважаємо, що галузь прагнутиме не відставати від попиту, що призведе до погіршення продовольчих результатів для населення Азії», – стверджується у звіті, який склали PwC, Rabobank і сінгапурська інвестфірма Temasek.
«Азія не в змозі прогодувати себе, тому що покладається на імпорт, який проходить через довгі ланцюжки постачань з Америки, Європи й Африки», – наголошується у звіті.
Експерти підкреслюють, що Азія надто залежна від інших країн для задоволення однієї із своїх базових потреб.
«Їжа – це делікатна тема, і багато війн та внутрішніх повстань виникали через їжу. І це, ймовірно, продовжуватиметься, – сказав Річард Скіннер із PwC. – Ми надто залежні від інших, як у технологіях, так і в продуктах харчування. І, якщо ми цього питання не вирішимо, у нас будуть проблеми».
Зміни клімату і зростання населення також погіршать проблеми регіону, викликавши проблеми з постачаннями, а також нестабільність цін. Перш за все екстремальна погода може знизити врожайність. Очікується також, що до 2030 року кількість сільськогосподарських земель для кожної людини в Азії скоротиться на 5%.
За словами експертів, в агропродовольчу галузь треба протягом наступних 10 років інвестувати щонайменше $800 млрд, і приблизно половина цих коштів має бути спрямована на Китай.
Нагадаємо: у вересневому звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) зазначалось, що Північна Корея зіткнулася з найнижчим урожаєм за останні п'ять років, що призведе до серйозної нестачі продуктів харчування для 40% населення країни.