Інженер Paul River (нікнейм у соцмережі) з Миколаєва отримав нагороду від UNIDO – установи ООН, яка спеціалізується на просуванні міжнародного промислового співробітництва – за розробку «сонячної» черепиці, повідомляє «Укрінформ» з посиланням на сторінку компанії Solar Service в Facebook.
«Ми відзначили сонячну черепицю з ряду стартапів, представлених більш як 40 компаніями з усієї України, – заявили в UNIDO і GCIP (Глобальна інноваційна програма чистих технологій), підбиваючи підсумки конкурсу на форумі Innovation Market 2019, який відбувся в Києві 19 листопада.
Павло розробив «сонячну» черепицю, будучи студентом Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Автор отримав ступінь бакалавра на комп'ютерному факультеті, а зараз працює в фірмі, яка встановлює сонячні панелі. Він уже запатентував розробку.
Уникальная солнечная черепица на расстоянии вытянутой рукиДобро пожаловать в закулисье самого громкого события в сфере энергоэффективности Украины – монтаж солнечной черепицы отечественного производства, конкурирующей с TESLA SOLAR ROOF Илона Маска. Талантливый николаевский инженер Paul River решил показать процесс монтажа на расстоянии вытянутой руки. Спойлер: в скором времени вас ждет масштабное интервью с идейным вдохновителем River Solar
Опубліковано Solar Service Середа, 20 листопада 2019 р.
Найближчим часом планують побудувати тестовий дах із «сонячної» черепиці на полігоні в Матвіївці, а потім запускати промислове виробництво в Миколаєві.
Сонячна черепиця є самостійним покрівельним матеріалом, встановлюється так само, як і звичайна черепиця – на дерев'яну обрешітку. Таким чином, клієнт економить на монтажі та закупівлі. По суті, клієнт отримує сонячну електростанцію, яка до того ж виконує роль покрівлі, зазначили в Solar Service.
Як повідомлялося, близько 15 000 домогосподарств в Україні інвестували 300 млн євро в сонячні панелі.
Між тим Tesla презентувала оновлену сонячну черепицю Solarglass Roof і заявила про готовність до її масового виробництва.