Близько 15 000 домогосподарств в Україні інвестували 300 млн євро в сонячні панелі

Близько 15 000 домогосподарств в Україні інвестували 300 млн євро в сонячні панелі

Загальна потужність встановлених СЕСд становить майже 350 МВт

Близько 15 000 домогосподарств в Україні інвестували 300 млн євро в сонячні панелі
Фото: pixabay.com

Близько 15 000 домогосподарств в Україні використовують «чисту» електроенергію, інвестувавши 300 млн євро в сонячні панелі (СЕСд). Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Загальна потужність встановлених СЕСд становить майже 350 МВт.

Зокрема, близько 3 000 домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю майже 70 МВт у III кварталі цього року. Дані проекти СЕС реалізуються по всій країні.

Топ-3 області із найбільшою кількістю домогосподарств із СЕС:

  1. Дніпропетровська – майже 2000 (≈ 50 МВт);
  2. Тернопільська – близько 1370 (≈ 37 МВт);
  3. Київська – близько 1350 (≈ 27 МВт).

«Як бачимо, попит на СЕС серед домогосподарств продовжує зростати, адже перехід на «чисту» електроенергі дозволяє заощаджувати кошти на рахунках за електроенергією, стимулює використовувати енергоефективну побутову техніку та змінює поведінку на енергоощадну», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: з 1 жовтня 2019 року встановлено «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену за допомогою сонячних електростанцій (СЕС) приватних домогосподарств з потужністю до 30 кВт.

Раніше Mind повідомляв, що у липні ВР ухвалила закон про «зелені тарифи» для домашніх СЕС. Ухвалений закон запровадив для домашніх СЕС  нову умову отримання «зеленого тарифу» – установку станцій до 50 кВт на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Раніше було – 30 кВт без обмежень місця розташування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло