Інженери з об'єднання Graphene (Болонський університет, Політехнічний університет Мілану, CNR, NEST, Italcementi HeidelbergCement Group, Технологічний інститут Ізраїлю, Технологічний університет Ейндховена і Кембриджський університет) створили на основі наночастинок графена і діоксиду титану новий каталізатор на сонячній енергії. При нанесенні на фабричні труби або інші промислові споруди каталізатор здатний захоплювати більшу частину парникових газів до того, як вони потраплять в атмосферу. Про це йдеться на сайті об'єднання, передає HighTech.
Головні дійові частки в новому матеріалі – це діоксид титану. Вони працюють як фотокаталізатор, руйнуючи структуру молекул вуглекислого газу, діоксиду азоту та метану.
«Коли діоксид титану піддається впливу сонячного світла, він розкладає оксиди азоту – які дуже шкідливі для здоров'я людини – і летючі органічні сполуки, присутні на поверхні, окислюючи їх в інертні або нешкідливі продукти», – йдеться в повідомленні.
У попередній роботі інженери створили на основі діоксиду титану матеріал, який перетворив 45% навколишнього діоксиду азоту в нешкідливий нітрат. У новому дослідженні вченим вдалося збільшити ефективність каталізатора до 70%.
Саме органічні забруднювачі, такі як оксиди азоту і леткі сполуки, є основною причиною забруднення атмосфери, і вони в основному виділяються вихлопними газами і промисловістю, наголошують вчені.
Для виготовлення каталізатора дослідники використовували розшарування рідкої фази, щоб очистити шари графена від графіту, а потім додали до нього наночастки діоксиду титану. Це дозволило створити новий графен-титановий нанокомпозитний матеріал, який можна наносити на стіни і дахи промислових будівель, а також на будинки, тротуари та інші поверхні в місті для пасивного очищення повітря.
У дослідженні наголошується, що перетворений в нітрат діоксид азоту нешкідливий і змивається дощем або вручну.