Генеральна асамблея ООН у понеділок, 9 грудня, прийняла проект резолюції стосовно проблеми мілітаризації українського Криму та міста Севастополь, а також акваторії Чорного і Азовського морів. Згідно з документом, Росію закликають «вивести свої збройні сили з території Криму і невідкладно припинити тимчасову окупацію української території», передає Deutsche Welle.
Проект резолюції був внесений на розгляд групою 24 країн. Його співавторами стали 42 держави.
«Генасамблея ООН наголошує, що присутність російських військ у Криму порушує національний суверенітет, політичну незалежність і територіальну цілісність України й підриває безпеку і стабільність сусідніх країн і європейського регіону», – йдеться в прийнятій резолюції.
За інформацією України, за проект цієї резолюції в понеділок проголосували 63 члени Генасамблеї, проти – 19, в тому числі Білорусь, КНДР, Іран, Сирія, Венесуела і Куба. Ще 66 держав утрималися.
Проект резолюції опублікувало на своїй сторінці в Twitter постійне представництво України при ООН.
#BREAKING#UN General Assembly adopts a draft resolution urging the Russian Federation, as the occupying Power, to withdraw its military forces from Crimea and to end its temporary occupation of Ukrainian territory.
– UKR Mission to UN (@UKRinUN) December 9, 2019
63 in favor, 19 against
Core elements of the draft resolution pic.twitter.com/C9aSPzYjd4
Країни, які підписали документ, також закликають Москву повернути все озброєння й устаткування з українських суден «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу», які Росія затримала в листопаді 2018 року під час інциденту в Керченській протоці і лише через рік повернула Україні, забравши з кораблів більшість техніки та устаткування.
У Генасамблеї ООН закликали всі країни – члени Генасамблеї ООН і міжнародні організації відмовитися від поїздок до Криму, не погоджених з українською владою. У проекті резолюції засуджуються поїздки російських чиновників на територію Криму, включаючи випадки, пов'язані з проведенням військових навчань, і висловлюється стурбованість з приводу того, що Росія користується захопленими підприємствами української військової інфраструктури в Криму.
Нагадаємо, екс-військовий прокурор Матіос уточнив список зниклих речей із повернутих Росією українських кораблів.