Матіос уточнив список зниклих речей із повернутих Росією українських кораблів

Матіос уточнив список зниклих речей із повернутих Росією українських кораблів

Огляд кораблів проводили військові прокурори

Матіос уточнив список зниклих речей із повернутих Росією українських кораблів
Facebook Анатолій Матіос

Список зниклого обладнання на українських кораблях, які повернулися з Росії, опублікував колишній головний військовий прокурор України Анатолій Матіос. 20 листопада українські кораблі, які були затримані Росією в Керченській протоці рік тому, прибули в порт Очакова.

Огляд катерів «Нікополь» і «Бердянськ», а також буксира «Яни Капу» проводили військові прокурори.

«Саме військові прокурори оглядали, фіксували і досі продовжують фіксувати все, що зробила з нашими суднами «сусідка»! Це вкрай необхідна, мало кому видима, але для міжнародних судових установ така важлива процесуальна робота!» – повідомив Матіос.

За даними Матіоса, з катерів пропали документи, радіостанції, боєприпаси і стрілецька зброя. На «Нікополі» залишилася 30-міліметрова артилерійська установка, але зникли станція космічного зв'язку Iridium, надувний човен з мотором, акумулятори, ліхтарі освітлення, вогнегасники.

ПОВЕРНЕННЯ ДО ДОМУ РФ з політичним єзуітством, ніби внаслідок перемовин повернула, ( а для громадян РФ – у своїй...

Опубліковано Анатолієм Матіосом Середа, 20 листопада 2019 р.

На «Бердянську» немає прожекторів, вентиляційної витяжки, фекальної системи. На буксирі «Яни Капу» відсутні радіостанції, розетки, плафони, кабелі та інше. Один з моряків заявив, що пропали також плита і плафони, частина комплектів особистої білизни команди.

Раніше командувач Військово-морськими силами Ігор Воронченко заявив, що кораблі зіпсовані, не можуть йти своїм ходом, в Україну їх доставляли з допомогою буксира. «Росіяни їх угробили. Познімали навіть плафони, розетки і унітази», – сказав Воронченко.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що на повернутих кораблях частково не вистачає обладнання.

При цьому в ФСБ РФ заявили, що «катери і буксир передані українській стороні в нормальному стані і зі справною сантехнікою» і опублікували відео.

Орнул. '"Центр общественных связей ФСБ России публикует видеокадры внешнего и внутреннего состояния судов в момент их передачи украинской стороне, а также процедуры подписания актов приема-передачи», – говорится в сообщении. «На кадрах хорошо видно, что катера и буксир переданы украинской стороне в нормальном состоянии и с исправной сантехникой. Если за время перехода от берегов Крыма до Очакова украинская сторона сумела «угробить» суда и довести сантехнику до ненадлежащего состояния, то это проблема самой украинской стороны». (с)

Опубліковано Andrey Soyustov Четвер, 21 листопада 2019 р.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року прикордонники ФСБ Росії застосували зброю щодо українських військових кораблів «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу», які ішли в українські порти Азовського моря. В результаті 24 українських моряки були затримані. Українська сторона заявила про акт агресії з боку Росії. Одним з наслідків інциденту в Керченській протоці стало введення в Україні воєнного стану терміном на місяць – президент Петро Порошенко заявив про можливість повномасштабної агресії з боку Росії.

Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі 25 травня ухвалив, що Росія повинна негайно звільнити українських моряків, які утримувалися в СІЗО, і повернути Україні буксир і два катери, які були захоплені в ході інциденту в Керченській протоці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло