НБУ знизив облікову ставку до 13,5% річних

Рішення набуває чинності з 13 грудня 2019 року

Фото: УНІАН

Правління Національного банку (НБУ) ухвалило рішення знизити облікову ставку до 13,5% річних з 13 грудня 2019 року. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Національний банк прискорює пом’якшення монетарної політики, оскільки стрімке зміцнення курсу гривні зумовлює швидше зниження інфляційного тиску, ніж очікувалося. У листопаді 2019 року споживча інфляція стрімко уповільнилася – до 5,1% у річному вимірі, що було нижчим від очікувань Національного банку.

Таким чином, інфляція у листопаді досягла середньострокової цілі 5%, яку Національний банк задекларував у 2015 році. Інфляція суттєво уповільнилася внаслідок як зміцнення обмінного курсу гривні, так і поліпшення інфляційних очікувань.

У жовтні-грудні основними джерелами надлишкової пропозиції валюти були надходження від українського експорту, зокрема завдяки рекордному врожаю зернових та олійних культур, та продаж коштів від валютних залучень державних компаній.

НБУ знизив облікову ставку до 13,5% річних

Приплив коштів іноземних інвесторів у гривневі облігації уряду тривав, але не мав визначального впливу на валютний ринок на відміну від попередніх місяців. Водночас Національний банк активно викуповував надлишкову валюту для поповнення міжнародних резервів. Загалом із початку 2019 року обсяг чистих валютних інтервенцій сягнув понад $5,5 млрд.

Прогноз інфляції буде переглянуто з урахуванням ситуації на валютному ринку. Правління Національного банку вважає, що активніше зниження облікової ставки не стане на заваді підтриманню інфляції близько до цілі 5% і водночас дозволить підтримати економічне зростання.

Згідно жовтневого прогнозу, Національний банк очікує на подальше зниження облікової ставки до 8%

Нагадаємо: за підсумками цього року, інфляція в Україні може знизитися майже до 6% в порівнянні з 9,8% в 2018 році і 13,7% в 2017 році. 

У жовтні цього року Національний банк України знизив облікову ставку до 15,5% річних, продовжуючи цикл ом'якшення монетарної політики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS