11 грудня Кабмін подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт №2571 про заборону повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам, що є однією з ключових вимог МВФ.
Відповідна інформація міститься на сайті Верховної Ради.
Ініціатором подання проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи №2571 значиться прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Раніше він прокоментував важливість такого законопроєкту: «Ці рішення покликані убезпечити платників податків від можливих негативних наслідків судових рішень щодо банків, які були виведені НБУ з ринку».
Законопроєкт №2571 передбачає внесення змін до чинного законодавства щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку та нововведення щодо націоналізації банків.
В пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що для встановлення рівноваги між приватними інтересами власників банку та суспільними інтересами, у разі скасування рішення про виведення банку з ринку, становище цього банку, яке існувало до прийняття рішення компетентним органом, не повинно відновлюватися, повідомляє РБК-Україна.
Як повідомляв Mind, міністерка фінансів України Оксана Маркарова спростувала інфомацію щодо можливого злиття ПриватБанку з «Ощадбанком» та наголосила, що протягом п'яти років після націоналізації банк буде приватизований і знову переданий у приватні руки.
Нагадаємо, що в судах розглядається низка справ за позовом Ігоря Коломойського до Нацбанку, Міністерства фінансів, уряду та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб – олігарх оскаржує процедуру націоналізації ПриватБанку.
В свою чергу ПриватБанк також судиться з Коломойським, вимагаючи повернути $5,5 млрд, які олігарх вивів з ПриватБанку напередодні націоналізації.